Чому вам потрібен VPN вже сьогодні

VPN – кращий спосіб боротьби з інтернет-цензурою, а також захисту своєї приватності в мережі, – Корупція Інфо

Популярне: ТЕРМІНОВО!!! Пасажирський літак зіткнувся з вантажівкою! Від деталей зносить дах!

Я не використовую ні зашифровані інтернет-з'єднання вже кілька років. І справа тут не в тому, що я боюся прослуховування або що мене не пускають в якісь соцмережі.

VPN (віртуальна приватна мережа) – це спосіб передачі даних в зашифрованому вигляді між комп'ютерами. В даному контексті цей термін позначає сервіс, який дозволяє вашому комп'ютеру (смартфону) зв'язуватися з сайтами в інтернеті через сервер, який робить ваш трафік анонімним і захищеним від прослуховування.

Ок, професійного айтішника таке формулювання насмішить, але це для рядового користувача згодиться.

Тут важливо скоріше не те, як це працює, як то, які переваги це дає.

VPN – це захист від хакерських зломів, які можливі, наприклад, у відкритих і погано захищених WiFi-мережах. Так часто крадуть номери кредиток і т.д.

VPN дозволяє приховати свій реальний IP-адрес від сервісів, якими ви користуєтеся, і сайтів, які ви відвідуєте. Це в багатьох випадках позбавляє від настирливої таргетованої реклами.

Також VPN знижує шанси на проникнення в ваш комп'ютер вірусів і інших "зловредів".

І врешті-решт, так – VPN дозволяє вам заходити на будь-які сайти в інтернеті, в незалежності від чиїхось заборон.

Є кілька рівнів складності. Наведу їх в порядку спрощення.

1 Я цікавлюся цією темою та у мене є досвід створення власних VPN-серверів. Це нескладно, і вимагає лише мінімального досвіду в роботі з серверами. Програмування взагалі не потрібно. По крайній мері, щоб налаштувати простенький сервер за інструкцією.

"Наворотів" шифрування покруче, замаскувати трафік, щоб його не "різали" провайдери, які з різних причин не люблять VPN – це трохи складніше. Але все одно, хакером бути не потрібно.

2 Ок, не хочете морочаться з серверами, купіть готовий платний сервіс. Їм дуже багато, на будь-який смак і колір. Багато хто пропонує можливість вибору географії серверів (для зовнішнього світу ви будете користувачем не з України, а, наприклад, з Німеччини або США). Багато дозволяють вибрати тип шифрування і т.д.

Багато дозволяють з одного акаунту відразу кілька підключень, пропонують софт для iOS і Android. Іншими словами, ви можете одним махом захистити свій інтернет як на ноутбуці, так і в смартфоні.

Вартість таких сервісів коливається від декількох сотень до декількох тисяч гривень на рік. Я зараз використовую сервіс, річна підписка на який обійшлася мені в 600 грн.

Всього 600 грн за те, що ніхто не зможе засунути свій ніс в мою інтернет-свободу!

Так Так. Скептики скажуть, що ЦРУ і АНБ мають ключі до шифрів і доступ до логів VPN-сервісів. Але, по-перше, особисто я в це не вірю. По-друге, навіть якщо і так, то АНБ мене не хвилює – я не ісламський терорист. По-третє, вибирайте VPN-сервіс уважно, є ті, які надають додаткові гарантії приватності.

3 В світі задосить безкоштовних VPN-сервісів.

Вони, як правило, мають менше налаштувань, а також намагаються заробити на вас за допомогою реклами або якось ще.

Але зі своїм завданням – маскувати вас в мережі – вони теж справляються.

І наостанок. Є абсолютно шикарні безкоштовні рішення, на зразок того ж браузера Opera з вбудованим VPN або розширень для Google Chrome.

З їх допомогою можна зберігати приватність, не вносячи навіть мінімальні зміни в свої звички використання комп'ютера.

—————–

Загалом, справа тут не тільки в тому, що українцям заборонили користуватися Вконтакті і т.д.

У світі настала епоха цифрових комунікацій. Ваша особиста свобода в ваших руках. Не дозволяйте нікому робити замах на неї. Якими б "ідеалами" вони не прикривалися.