Існує великий інтерес щодо виключення можливості отримання відстрочки від призову для сучасних народних депутатів і відновлення військового обліку для правоохоронців.

Зокрема, пропонується встановити захист для працівників прокуратури, правоохоронних органів, судів, попереднього слідства, державної влади та органів місцевого самоврядування, які мають чітко визначені професії та посади.

Так, військовий експерт Дмитро Снєгирьов бачить позитив щодо силового блоку — повернути на військовий облік правоохоронців. Якщо цю норму залишать і ухвалять, соціальна напруга різко впаде.

«У нас величезний штат діючих силовиків у різних відомствах. А скільки з них із 45 років на пенсії сидять? У законодавстві взагалі не прописано залучення цієї категорії до служби. Звільнився із силових структур у 45 років — ставай на військовий облік. Тільки поліцейських 800 тисяч, а якщо взяти експрацівників СБУ та інших, вийде мінімум 1,2 мільйона підготовлених до служби. І про яку мобілізацію простих українців ми говоримо?» — акцентує Снєгирьов.

Водночас директор політико-правових програм Українського центру суспільного розвитку, політолог Ігор Рейтерович зазначає, що всі механізми набору до ЗСУ мають визначити нардепи. Коли не вийшло перекласти відповідальність, що помітно вдарило по рейтингах самих депутатів, був зроблений моментальний відкат назад — Рада прибрала із законопроєкту найбільш суперечливі норми.

«Усі нардепи розуміють, що після голосування відповідальність буде на них. Зараз вони максимально чітко виписують положення законопроєкту для зняття колосальної напруги в суспільстві. Тому з’явилися норми про зняття відстрочки для нардепів та інші моменти. Показують справедливість у процесі мобілізації», — підсумував політолог.

Та питання залишається відкритим, чи дійсно Рада піде на відстрочку від призову для чинних народних депутатів? Як ви вважаєте, яке рішення буде правильним?