Відмова Верховного Суду у відкритті провадження у справі про усунення з посади голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького є “дуже красномовною”. Про це в коментарі НВ сказав 3 лютого радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

“Тупицький дуже некрасиво метушиться, намагаючись хоч якось переграти реальність, у яку він сам себе завів. Етично він уже не може бути ні головою Конституційного Суду, ні суддею Конституційного Суду”, – вважає радник.

За словами Подоляка, що раніше Тупицький визнає це, то краще буде для всіх.

“Жодні махінації і спроби оскаржень йому не допоможуть”, – заявив радник глави ОПУ.

Окрім цього варто додати, що вчора відсторонений глава Конституційного суду Олександр Тупицький просить генпрокурора Ірину Венедіктову порушити справу проти співробітників Управління державної охорони, які не впускали його на територію суду. Про це йдеться у його заяві, оприлюдненій на сайті КСУ.

Тупицький закликає розпочати розслідування за чотирма статтями (341, 344, 376 та 426-1 Кримінального кодексу) — він звинувачує УДО в перевищенні повноважень під час недопуску його до будівлі суду, а також у «захопленні державних будівель» та «втручанні» у його діяльність та діяльність судових органів.

Суддя стверджує, що 30 грудня 2020 року, 19—22, 25—29 січня, а також 1—2 лютого співробітники УДО не пускали його на територію та до будівлі суду.

Він також скаржиться, що вони не надали «будь-яких документів на підтвердження правомірності своїх дій», а також не назвали ім’я посадовця, який ухвалив рішення не пропускати його в КСУ.