Володимир Зеленський провів розмову з Біллом Клінтоном. Зокрема, повідомив 42 президенту США, що важливо не дати росії заморозити конфлікт та подякував США за допомогу в цьому, повідомляють в ОП.

В ОП повідомили, що зустріч відбулась у форматі відеоконференції. В цей же вечір 8 серпня Володимир Зеленський пояснив, що після війни не має залишитись ані тліючого, ані замороженого конфлікту.

США допомагають нам не дати росії заморозити цей конфлікт. А це саме те, чого прагне кремль. Ми добре знаємо, що відбувається із “замороженими конфліктами”. Це розтягується на роки, десятки років. Ми не можемо цього допустити, – пояснив Зеленський.

Також президент України подякував Біллу Клінтону за:

  • підтримку з боку США на різних рівнях;
  • особисту підтримку України від Білла Клінтона та його дружини, зокрема за участь у Саміті перших леді та джентльменів.

Зеленський наголосив, що важливо надалі запроваджувати санкції проти росії та закликав 42 президента США використати особистий авторитет для привернення уваги світової спільноти до обстрілів і мінування Запорізької АЕС та ядерного терору росії.

“Для нас дуже важливо, щоб суспільства, де свобода й демократія є базовими цінностями, не втрачали відчуття актуальності війни в Україні. Саме тому такі розмови як ця, є для нас дуже корисними”, – запевнив Володимир Зеленський.

Додав також про оборонні потреби нашої держави. Також політики обговорили участь у майбутніх міжнародних заходах. Лише поразка у війні та покарання за агресію можуть гарантувати ненапад Росії на Україну та інші держави у майбутньому. При цьому він наголосив на ролі ЗСУ для захисту Української держави і тим самим інших країн від російських загарбників.

 “Захищаючи нашу державу, ми автоматично захищаємо і всіх, кому вже загрожувала чи може загрожувати держава-терорист”, – наголосив Зеленський.

ЗАЗНАЧИМО, ЩО ВИСЛАТИ ДОДОМУ ВСІХ ГРОМАДЯН РОСІЇ – ЄДИНИЙ СПОСІБ ВПЛИНУТИ НА ПУТІНА, НАГОЛОСИВ УКРАЇНСЬКИЙ ЛІДЕР.

Усіх громадян Росії, включаючи тих, хто виїхав після початку повномасштабної війни в Україні, слід вигнати із західних країн до РФ. Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю The Washington Post, оприлюдненому у понеділок, 8 серпня.

“Які б не були росіяни … (хороші чи погані – ред.) змусьте їх повернутися до Росії. Тоді вони зрозуміють. Вони скажуть: “Ця війна не має до нас ніякого відношення. Все населення не може нести відповідальність, чи не так?”. Можливо. Але населення обрало цей уряд і не бореться з ним, не сперечається з ним, не кричить на нього”, – зазначив глава держави.

 Він наголосив, що закриття кордонів – це важливі санкції.

“Росіяни захоплюють чужу землю, тому повинні жити у своєму світі, поки не змінять свою філософію. … Ви (росіяни – ред.) кажете усьому світові, що він має жити за вашими правилами. Тоді йдіть і живіть там. Це єдиний спосіб вплинути на Путіна”, – додав Зеленський.

Нагадаємо, раніше латвійський уряд ухвалив рішення призупинити оформлення будь-яких видів віз громадянам Росії, а у Фінляндії планують запровадити нові обмеження на видачу туристичних віз для росіян.

Водночас у Євросоюзі заявляють, що не можуть повністю заборонити видачу віз громадянам Росії, оскільки санкційна політика Брюсселя спрямована на уряд РФ, а не на простий народ. Повідомляється, що влада країни розглядає можливість обмеження видачі туристичних віз росіянам, зокрема, шляхом обмежень у прийомі заявок та частіших відмов.

Завжди є групи людей, яким мають бути видані візи, такі як гуманітарні особи, члени сім’ї, журналісти та дисиденти”, – йдеться у відповіді Єврокомісії. При цьому в ЄК не відповіли, чи взагалі порушувалося це питання, пославшись на конфіденційність обговорень.