Знаменитий український кардіохірург, керівник київського Інституту серця Борис Тодуров розповів в інтерв’ю виданню Гордон, що вакцинацію українців можуть почати вже в січні.

Він повідомив, що 14 грудня обговорював це питання з міністром охорони здоров’я Максимом Степановим.

“Перші вакцини, які з’являться (а вони можуть з’явитися вже наприкінці січня), передадуть медикам у ті клініки, які обслуговують ковідних хворих. Поки що це велика таємниця, але ми дуже сподіваємося, що вже наприкінці січня ми можемо отримати першу партію”, – сказав Тодуров.

Він зазначив, що сам планує вакцинуватися.

“Я зроблю щеплення першою офіційною вакциною, яка з’явиться в Україні. Офіційною, зареєстрованою. Я буду одним із перших”, – заявив лікар.

Він вважає, що пандемія коронавірусу закінчиться тоді, коли “набереться критична маса вакцинованих – хоча б 60–70% населення”.

“Тому що швидше Україна закупить вакцини, хай якими вони будуть – китайськими, американськими, російськими – немає значення які, аби вони були дієвими, [то краще]. Деякі, не знаючи всієї кухні, кажуть: “Тільки не російську!” Але ми ж не знаємо її дії, не знаємо її складу, як вона працює. Візьміть і зробіть дослідження! Візьміть три, чотири, п’ять вакцин різних країн, проведіть дослідження, подивіться на результат і ухваліть для себе рішення, яка найкраща”, – порадив Тодуров.

Журналістка заперечила, що російська вакцина поки не пройшла третьої стадії дослідження і в її випробуваннях брала участь “мікроскопічна кількість людей”.

“На жаль, ми не знаємо даних щодо жодної вакцини”, – відповів кардіохірург.

Також відзначимо, що недавно в інтерв’ю виданню “Страна” доктор поділився своєю думкою про екс-главі МОЗ Уляну Супрун.

Так, на питання, чи краще чинний міністр охорони здоров’я Максим Степанов справляється зі своїми обов’язками, ніж Супрун, Тодуров заявив: “Ну, то взагалі виплодок пекла. Навіть не знаю, з чим порівняти. Демонічно патологічна жінка. Коли я дивлюся на неї .. . Я об’єктивно намагаюся виправдати людину, поставити себе на ъъ місце, зрозуміти, чим продиктована поведінка. Але у випадку з Супрун це складно “

Керівник Інституту серця додав, що колишня глава МОЗ є “вкрай неприємною в спілкуванні жінкою”.

“Через тиждень після її приходу на посаду міністра я запросив її сюди (в Інститут серця – Ред.), ми запросили пацієнтів після пересадки серця. Були три пацієнти з механічними серцями. Показали, що ми єдина клініка, яка володіє такими технологіями. Хотів їй показати, що в Україні таке існує. Вона ж приїхала з США і взагалі нічого тут не знала, документи не могла прочитати медичні. Я хотів розповісти цілу стратегію розвитку, зробив велику презентацію на 15 хвилин. Вона ледве досиділа, була вкрай незадоволена нашими успіхами. Зробила губами “курячу ж@пу” (Тодуров показує, як Супрун скривила губи, – Ред.), вийшла, зловила таксі. Я біг за нею. Кажу: “щось не сподобалося, чому ви пішли з презентації?” Вона: “Мені потрібно їхати”. Прямо з актового залу викликала таксі і вони поїхали з подружкою “, – згадує Тодуров.

Після цього, за словами медика, у них з Супрун не склалося контакту.

“Вона була так роздратована побаченим тут. І коли до неї прийшли народні депутати з програмою по трансплантації і механічними серцями, дали їй депутатський запит. Ми просили всього лише 15 мільйонів, не так вже й багато для бюджету МОЗ. Вона жбурнула ці папери і сказала: “У нього і так всього достатньо”. Мабуть, вона не для того сюди була надіслана, щоб щось розвивати або радіти нашим успіхам “, – поділився Тодуров.

Він також припустив, що Супрун зайняла посаду в.о. міністра охорони здоров’я як “представник міжнародних корпорацій”, які зрозуміли, що “в 40-мільйонній країні можна заробляти”.

“Там, де можна впливати на прийняття рішень, законів, а наші чиновники і депутати, на жаль, все це беруть не оглядаючись за наказом зверху. Це робиться на шкоду нашій медицині, нашим пацієнтам, нашим лікарям. Це все дуже деструктивно. А ринок ж дуже великий: препарати, медичні послуги, трансплантологія – це великі гроші “, – сказав Тодуров.