Масовані ракетні удари, які завдала країна-терорист росія по всій території України 10 жовтня, є актом помсти диктатора Путіна за пошкоджений Кримський міст. Так він намагається переконати росіян, які почали критикувати його, що він є “рішучим і жорстким” у війні проти українського народу.

Наразі ЗСУ придушують артилерійські позиції з території РФ. У ситуації, що склалася, може бути ухвалено політичне рішення про удари у відповідь по території ще однієї країни-агресора – Білорусі. Водночас західні партнери обмежені в можливостях надання Україні протиракетних засобів.

Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю OBOZREVATEL військовий експерт Олексій Мельник.

Вчорашня заява Путіна про те, що за ударом по Кримському мосту стоять українські спецслужби, – це був анонс того, що відбувається.

“Я не можу зробити прогноз, скільки це триватиме, але це акт помсти. Звичайно, його ціль – показати не стільки Україні, тому що нас вже, на жаль, важко чимось здивувати, скільки власній патріотичній публіці, яка почала критикувати Путіна за нерішучість. Так він намагається показати, що дуже рішучий і дуже жорсткий щодо українців”, – вважає експерт.

Весь цей час українська влада наголошувала на тому, що завдавати ударів по території країни-агресора вона не має наміру. Але зараз ситуація вкрай змінилась.

Чи може бути доцільним завдання ударів по місцях дислокації вогняних засобів ворога?

“Наскільки я розумію ці заяви, йшлося саме про незастосування американської зброї – тієї зброї, яка постачається нам США. Але це не повинно сприйматися як відмова від того, що мають вражатися цілі на території РФ. Ба більше, це вже відбувається”, – наголосив експерт.

Україна відповідає на удари, які завдаються із території Бєлгородської, Курської, Брянської областей Росії, і цьому є підтвердження на місцях. Україна вимушена придушувати артилерійські позиції, з яких ведеться вогонь по нашій території.

Друге питання – те, від чого Україна досі утримувалася – це завдання ударів по об’єктах на території Білорусі, яка також є країною-агресором, яка підтримує агресію.

Зараз настав момент, коли може бути ухвалено таке політичне рішення із завдання ударів по об’єктах, з яких ведуться обстріли російськими ракетами чи літаками саме з території Білорусі. Це вже буде не провокуючий, а стримувальний сигнал для Лукашенка.

Однак, є певні сили, які все ще побоюються надавати допомогу Україні, але навіть якщо їх переконати, то є суто об’єктивні обмеження щодо того, як Європа може нам допомогти у військовому плані і наскільки швидко.

Найбільше ми потребуємо зараз засобів протиракетної оборони.

Україна отримує від західних партнерів системи протиповітряної оборони, але влада хотіла би бачити їх більшу «кількість та швидкість».

«Відтоді, як почала з’являтися інформація, що Путін готує військовий напад на нашу країну, ми зверталися до всіх партнерів щодо ППО… Я не можу сказати, що на сьогодні це питання повністю загальмоване, бо деякі речі є в нашій країні, поставки ідуть, але ми б хотіли, щоб це було набагато швидше і набагато більше, тому що країна велика, і всі об’єкти критичної інфраструктури мають бути захищені системами ППО», – заявив секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов.

Наразі у Росії, за його словами, ще залишилися ресурси для того, щоб завдавати ударів по території України, але, як додає він, їхня кількість є значно менша, ніж була раніше.

«У рази менше, ніж це було на початку активної фази війни 24 лютого. Так, у них є старі ракети, які вони так само можуть використовувати, але це не високоточна зброя, про яку говорив Путін», – зазначив Данілов.