Із запровадженням безвізу українські курорти почали втрачати своїх туристів, які тепер прагнуть відпочити у Європі

З початком літа українці починають думати про свій відпочинок, плануючи відвідати вітчизняні курорти, або ж провести відпустку за кордоном. Але вартість відпочинку на батьківщині може майже не відрізнятися від вартості іноземних курортів, а іноді – виявитися дорожче,, передає Корупція.Інфо     

Найпопулярнішими для відпочинку в Україні залишаються чорноморські курорти. Відпочиваючі найчастіше їдуть засмагати в Одесу, Херсон, Миколаїв, Бердянськ і на курорти, розташовані в райцентрах і селах цих областей. Там туристів чекають численні бази відпочинку і санаторії. Відпочинок у великих містах зазвичай обходиться набагато дорожче.

І для того, щоб визначити з відпочинком, можна прорахувати найпопулярніші варіанти.

Наприклад, відпочинок в Одесі на 7 днів для сім’ї з 3 осіб.

Середня вартість оренди квартири в літній сезон в Одесі складе 500-600 гривень на добу. Вартість житла змінюється в залежності від близькості до пляжу. Чим ближче до моря – тим дорожче.

Оренда ж готельного номера обійдеться відпочивальникам у 800-1000 гривень на добу. Додаткову плату можуть взяти за розміщення ліжка для дитини. При цьому у вартість не включено харчування.

Якщо відпочиваючі вирішать харчуватися в закладах громадського харчування і міських кафе, то додатково доведеться витратити близько 8-10 тисяч гривень.

Популярне: "Збільшаться вже в липні": Нові пенсії і прожитковий мінімум. На скільки зростуть виплати, та що потрібно знати

Залежно від точки відправлення, на квитки необхідно викласти від 900 до 2 тисяч гривень за трьох.

Таким чином, у сумі відпочинок на березі Чорного моря не вийде бюджетним. На семиденну відпустку сім’ї з 3 осіб необхідно витратити в середньому близько 15 тисяч гривень. І це не рахуючи витрат на розваги, сувеніри та інші туристичні забави.

Альтернативою може стати поїздка до Європи. Незважаючи на те що серед українців найпопулярнішим напрямком для відпочинку як і раніше залишається Туреччина, після скасування візового режиму неухильно зростає і попит на відпочинок на Заході.

Найбільш популярними напрямками в 2017 році стали: Іспанія, Італія, Греція та Болгарія. У 2018 році в якості місця для відпочинку українці все частіше вибирають Чорногорію, Хорватію і Грузію.

Щоб заощадити на перельоті, українські туристи віддають перевагу автобусним турам і самостійним подорожам на авто. Вартість «неорганізованого» відпочинку з проїздом на власному автомобілі, наприклад, в Варну, може не перевищувати 200 євро на людину, включаючи харчування і переїзд.

Вартість шестиденного автобусного туру в Грецію у популярних туроператорів стартує від 160 євро (4 800 гривень) з людини і включає в себе переїзд, проживання, супровід гіда і екскурсії.

Ціна на подібний 10-денний автобусний тур у Чорногорію стартує від 230 євро з людини (6 900 гривень).

До того ж, європейський сервіс істотно відрізняється за якістю від обслуговування, яке надають в Україні. Разом з можливістю побувати в новій країні, це робить європейські курорти привабливішими для українських туристів.