Керівники комітетів Верховної Ради залишили засідання Погоджувальної ради в понеділок, оскільки незгодні з позицією Голови ВР Дмитром Разумковим.

Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв на брифінгу у парламенті,

“…Ми, голови комітетів, залишили сьогодні засідання Погоджувальної ради, яку, на жаль, чинний спікер пан Разумков дозволив перетворити на ярмарок політичного марнославства з дискусійного майданчика, яким мала би бути Погоджувальна рада. Ми готові конструктивно дискутувати зі всіма політичними фракціями у Верховній Раді, але не будемо більше миритися з ситуацією, коли маніпулятивними заявами ставиться під сумнів суверенітет, обороноздатність та реформи, які наближають Україну до членства НАТО та ЄС”, – заявив Потураєв.

Він додав, що голови комітетів повернуться до роботи, коли “це стане Погоджуальною радою для обговорення різних політичних поглядів, а не просто для задоволенням чиїхось політичних амбіцій”.

Відзначимо що Голова Верховної Ради Дмитро Разумков не братиме участі в процедурі відкликання його з посади спікера парламенту згідно з регламентом, заявив перший заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко.

“Процедура відкликання голови Верховної Ради дійсно відбуватиметься згідно з регламентом, який передбачає, що нинішній голова Верховної Ради в ній не бере участі. Тому, Дмитре Олександровичу (звертаючись до Разумкова), як тільки ми з вами дійдемо згоди, чи є підписи (народних депутатів у підписних листах) правдивими, як ви на це натякаєте, і якісь перевірки тижневі робите апарату, то думаю, цю процедуру відразу ж буде запущено відповідно до регламенту”, – сказав Корнієнко на засіданні погоджувальної ради в понеділок.

До слова, сам спікер Верховної ради України спростовує можливість своєї відставки цього тижня. Це неможливо зробити, оскільки треба підготувати звіт.

Про це він сказав під час брифінгу.

“Об’єктивно ні, тому що навіть якщо сьогодні надійдуть підписні листи, то фізично провести аудит рахунковий за кошторисом і підготувати звіт голови і роздати його за два дні до розгляду питання до кінця тижня на засіданні Верховної ради неможливо. Об’єктивно неможливо. Я не буду затягувати цей процес … Я тримаю слово”, – зазначив Разумков.

Він уточнив, що позачергове засідання Ради в четвер буде присвячене питанням пенсій.

“Це не пов’язано (з відставкою, – ред.). З’явилася інформація про те, що в четвер буде позачергове засідання, пов’язане з відкликанням голови Верховної ради, але ні, це не пов’язані речі”, – додав Разумков.

Окрім того, Дмитро Разумков визнав, що у Верховній Раді з депутатами йде війна.

Він нагадав депутатам, що Рада живе за Регламентом, в тому числі і в питанні відкликання спікера.

“Іншого не буде. Поки я голова Верховної Ради – тут буде працювати закон. Потім що буде – подивимося, можемо робити так, як це було в позаминулий четвер (натяк на прийняття закону про олігархів, яке, на його думку, пройшло в порушення Регламенту. – Ред.). Але поки що Регламент і Конституція працюватимуть в стінах ВР”, – сказав Разумков.

Спікер прокоментував розмови про якусь “холодну регламентну війну” в Раді.

“У нас дійсно з вами йде війна вже не перший місяць, не перший рік – це війна за верховенство закону, демократію, свободу слова, європейські принципи, за що нас всіх з вами сюди обирали люди. І це війна за територіальну цілісність нашу і проти окупації і узурпації – війна, яка йде на сході. Але для багатьох говорити і декларувати це одне, а працювати – інше”, – підкреслив глава ВР.