Нардепи перейшли на особистості, обговорюючи закон про олігархів у програмі “Реальна політика з Євгенієм Кисельовим” на телеканалі “Україна 24”. Зокрема, посперечалися нардепка від фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук та депутат від фракції “Голос” Ярослав Железняк.

Євгенія Кравчук: Давайте з приводу конкретних зауважень. Ось як іде команда на вибори? Кожен робить свою частину роботи. Це як у марафоні – кожен біжить свій відрізок дистанції. І ось в якийсь момент член команди або одягає якусь іншу майку, або просто перестає реагувати на зауваження голови цієї команди. Ми розуміємо, що є в команді Зеленського як політичного лідера. І ось останній рік ми бачимо дуже багато в чому, не те що в сприянні виконанню програми, а певні речі, які гальмують процес. Останній приклад, який став останньою краплею – це закон про олігархів, який…

Ярослав Железняк: А чим він гальмувався?

Євгенія Кравчук:… який був відправлений на Венеціанську комісію, хоча більшість Верховної Ради говорили, що логічніше відправити його в другому читанні.

Ярослав Железняк: Однак Ви його винесли на голосування.

Євгенія Кравчук: Ми його винесли, ми його проголосували. Колего, не перебивайте, ти так поводишся останнім часом нахабно на ефірах…

Ярослав Железняк: Я не нахабно, просто хочу поцікавитися. У тебе було твердження: нам заважало відправити на Венеціанську комісію, заважало відправити закон, ви його прийняли. Так або ви тут брешете, або я неправий. Ви прийняли в четвер закон про олігархів?

Євгенія Кравчук: Ми прийняли попри багато кроків, які зокрема робив спікер парламенту, який не ставив його на порядок денний…

Ярослав Железняк: Тоді навіщо маніпуляції? Ні, я був присутній на погоджувальній раді, і цей закон – на четвер першим.

Євгенія Кравчук: Я не хочу… тут люди не зовсім зрозуміють…

Відзначимо, що Президент Володимир Зеленський ще не визначився, чи підпише закон про олігархів, який був прийнятий з помилкою. Все буде залежати від того, в якій він буде редакції.

Про це повідомив радник керівника ОПУ Михайло Подоляк.

За його словами, у президента буде 10 днів на те, щоб вирішити, що робити із документом.

“Ми зараз подивимося, в якій саме редакції (підпише закон голова Верховної Ради Дмитро Разумков. – Ред.): буде це проголосована редакція депутатами чи будуть якісь нюанси, скажімо так. Підпише голова Верховної Ради, а після цього президент прийме рішення. У нас буде для цього десять днів. Президент взагалі дуже уважно ставиться до будь-якого документу, який підписує”, – сказав Подоляк.

До слова, Президент Володимир Зеленський заявив, що нестиме політичну відповідальність, якщо порушить закон «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)».

Про це голова держави сказав під час прес-конференції у Трускавці.

«Чесно кажучи, у мене найбільша відповідальність, яка вона є, через такі зустрічі, тому я зацікавлений у тому, щоб вони були публічними. У мене відповідальність одна – політична. Вона вдарить по Президенту, по Офісу Президента, в принципі, по рейтингу і влади, і партії, тому що рейтинг партії «Слуга народу» дуже залежить від рейтингу Президента Зеленського. Тому політична відповідальність – найпотужніша, яка в мене є», – зазначив Зеленський.