deputat-vid-solidarnosti-potrapyv-pid-sud-u-spravi-schodo-azs-1

Печерський суд Києва розглядає справу щодо звинувачення у вимаганні головою тимчасової комісії Київради, депутата "Солідарності" Віталія Даниленка хабара у власників автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів у Києві.

Про це йдеться в ухвалі суду Києва від 13 серпня, розміщеного в Єдиному реєстрі судових рішень, передає Корупція.Інфо.

16 липня Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом вимагання депутатом хабара (ч. 3 ст. 368 КК України). Згідно зі слідством, чиновник "шляхом проведення перевірок автогазозаправних підприємств Києва із залученням представників контролюючих органів, створив умови, за яких представники зазначених автогазозаправних підприємств змушені надавати йому неправомірну вигоду". Грошове заохочення чиновнику повинно було гарантувати підприємцям безперешкодне функціонування бізнесу.

Як зазначається в судових матеріалах, фінансовий директор ТОВ "Авантаж-7" мав для подальшого безперешкодного здійснення підприємницької діяльності передавати винагороду з розрахунку 5 копійок з кожного проданого літра зрідженого газу. А за умови, якщо він зможе пролобіювати подорожчання газу на заправках, сума хабара повинна зрости. За кожні 50 копійок подорожчання нардепу мало надходити додатково 10 копійок. Кошти повинні були передавати через посередників у конвертах разом із пояснювальними записками із вказанням обсягів реалізованого газу в зазначений період.

У кінці липня посередник отримав першу частину суми – 41,7 тис. грн, після чого гроші надійшли чиновнику. Наступну "транзакцію" було здійснено в серпні на суму 116,5 тис. грн.

5 серпня депутата було затримано за підозрою у кримінальному злочині, а через два дні взято під варту.

У постанові повідомляється про накладення арешту на майно підозрюваного: автомобіль, квартиру (3/4 у спільній частковій власності), будинок із земельною ділянкою.