Команда громадського проекту «Поборемо корупцію разом» вирішила дізнатися що ж змінилося після Революції гідності в Державній автоінспекції. Враховуючи величезну кількість інформації, яку нам вдалося здобути, це журналістське розслідування доведеться поділити на декілька частин. Проїжджаючи повз пост ДАІ, нам стало цікаво, скількох львівських даівців було звільнено за переслідування активістів автомайдану, за блокування автобусів та блокування автоколон. Відповідь здивувала, адже за стільки часу не знайшли ЖОДНОГО винного.

Ми розкажемо Вам як старі схеми знову втілюються в життя, що нового з’явилося у старих схемах ДАІ, які «клани» змагаються між собою за владу і право збирати «данину» у Львівському ДАІ, та ще безліч цікавих фактів, які шокували нас під час розслідування.

Розпочнемо з листопаду 2013 року. Гамаліївка. Працівники ДАІ та ДПС зупиняють автобус (новенький неоплан – це важливо), причини зупинки варіюються від «погана погода, ми за вас переживаємо» і до «ви задні номерні знаки загубили». Ситуація виходить з-під будь-чийого контролю, обурені активісти перекривають трасу , утворюється затор. З’їжджається все тогочасне керівництво ДАІ. Особливо «професійно» і послушно себе показує Савченко Р.В. (замісник командира взводу). Про нього ми ще згадаємо трішки пізніше. Ситуація в Гамаліївці не була останньою погрішністю працівників ДАІ.

Гамаліївка потягнула за собою спершу відкриття справи проти кількох євромайданівців, яких тоді у Львові було зовсім небагато,  а після «завершення» революції справ проти працівників ДПС.

Незважаючи на неймовірні показники активності та співпраці слідчих із активістами та свідками, результати розслідування залишилися невідомими. Уважніше розібравшись у тому, хто був присутній на вул. С.Бандери , та у Гамаліївці при зупинці автобуса, можна помітити один дуже темний відділ ДАІ. Навколо цього відділу останнім часом все дуже «тьм’яно» і незрозуміло. Результат їх роботи більшість львів’ян має змогу відчути щоранку, та щовечора. Це відділ Технічного нагляду.

Саме цей відділ повинен слідкувати за технічним станом маршрутних таксі та електротранспорту у Львові. Цікаво, а Ви давно їхали у маршрутці, де вікна замінені фанерою? А в маршрутці з поламаними ресорами та амортизаторами, у якій кожна ямочка на дорозі відчутна? Поле роботи у цього відділу автоінспекції просто неймовірно обширне у нашому місті, проте працювати за своїм прямим пизначеням вони здається не збираються зовсім.  Натомість у листопаді саме завдяки цьому відділу зупинялися автобуси, новенькі неоплани яким абсолютно нічого не бракне. Незаконні зупинки цих автобусів, безпідставні перевірки документів, незрозумілі та незаконні вимоги працівників ДАІ, стали одною з причин ескалації конфлікту у Гамаліївці.

Якщо ж розглянути ситуацію ще детальніше, то у Гамаліїві працювало «об’єднання» кількох відділів. А всю схему зупинки автобусів здійснювала мало не вся міліція Львова. Автобуси на той час завантажувалися людьми у центрі міста, на Проспекті Шевченка. Ці автобуси спершу маркували патрулі ППС. Далі вони передавали інформацію про автобуси пану Савченку, або підконтрольним йому людям, які здійснювали спроби затримати автобус ще до того як він рушив, що ніколи їм не вдавалося.  У разі невдачі патруь ДПС покидав місце завантаження автобусів, натомість з’являлася «цивільна» машина, що стояла неподалік автобуса. Вона слідкувала за переміщеннями автобусів та передавала інформацію відділу тех.нагляду, який в свою чергу намагався знайти хоча б якісь законні підстави для затримки автобуса. Коли таких не знаходилося , то просто ними пошкоджувалися номерні знаки.

Ось так працювала схема затримки автобусів, що везли людей на Київ. Відділ Технічного нагляду досі працює у такому ж складі, ба більше, у наступному розслідуванні цього циклу ми розкажемо хто і чому почав відбілювати їхнє ім’я…

Марвін