Кабінет міністрів України закладе в проект Державного бюджету на 2019 дефіцит на рівні 2,2%. Це може зачепити ті категорії населення, які залежать від бюджетного фінансування.
Про це сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час форуму "Повна мобілізація: загальний план дій" в Києві. Як повідомив прем'єр, стратегія управління державним боргом передбачає до 2020 року зменшення держборгу відносно ВВП не менше 50%.
Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон
"Ми плануємо на наступний рік в державному бюджеті зменшення граничного дефіциту з 2,4% до 2,2%. Це та рамка, яку ми маємо сьогодні утримувати", — зазначив Гройсман.
Як відомо, дефіцит держбюджету можуть погашати за рахунок грошової емісії (коли НБУ збільшує кількість грошових купюр, підштовхуючи зростання цін), державного боргу і додаткових доходів від приватизації. При цьому якщо компенсувати дефіцит держбюджету не вдається, можуть виникнути проблеми з фінансуванням окремих статей витрат.
Наприклад, тільки в цьому році, як заявили в Міністерстві соціальної політики, на субсидії знадобиться додатково 7 млрд грн. Це означає, що бюджет повинні збільшити. У той же час МВФ наполягає: Україна не повинна заходити за рамки передбаченого дефіциту, тобто роздувати бюджет не можна.