Не так давно громадський проект «Поборемо корупцію разом» звернувся до МВС з проханням залучити журналістів до проведення перевірок окремих працівників органів і підрозділів внутрішніх справ Львівщини на поліграфі.

На що отримали відповідь:

«Згідно з принципом добровільної згоди спеціаліст поліграфа починає поліграфічне опитування лише за умови отримання письмової згоди особи й обов’язково пересвідчившись у тому, що ця згода є справді добровільною, а не наслідком примусу або психологічного тиску з боку сторонніх та зацікавлених осіб»

«Під час обстеження в приміщенні мають бути тільки спеціалісти поліграфа, опитуваний та, у виняткових випадках, працівник інспекції по особовому складу. Така вимого обумовлена тим, що присутність сторонніх може викликати певне збудження особи, відвернути від процедури, спричинити побічні реакції».Цікаво, а чи не збудить особу присутність спеціаліста, якого працівник раніше не бачив. Чи, можливо, навпаки він вже давно з ним спілкується, і переживати про те, що це чужа людина, і вона зайвого не зробить не варто.

У всякому випадку основна відповідь ховається тут:  «З урахуванням зазначених вимог… відсутні законні підстави для залучення журналістів».

Нові технології добрались і до МВС, тільки жаль, що користь від них ніяк не дійде до людей. А якщо і дійде, то у якому вигляді?

 

IMG_20141030_072931