Львівська міська рада застерігає, що горіння сухої трави загрожує виникненням масштабних пожеж в лісах і населених пунктах.

Повідомили у прес-службі міськради, передає ІА Корупція Інфо.

Так, 20 лютого на території Львова сталися дві події, пов’язані з пожежами у природних екосистемах. Це горіння сухої трави на вул. Стрийська, 109 і вул. Знесенська, 70. А 22-23 лютого на території міста зафіксовано чотири  одії, пов’язані з горінням сухої трави – на вул. Б. Хмельницького, 176, вул. Щурата, 14, вул. Дж. Вашингтона б/н, вул. Дж. Ленона, б/н.

Як твердять екологи, при згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для нашого організму речовин.

Проблема полягає і в тому, що з сухою травою, як правило, горить розмаїте сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згорянні поліетиленового пакету в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Саме вони, як правило, стають причиною кашлю, задухи. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюються канцерогенна сажа і оксиди сірки, що викликають респіраторні захворювання. Особливо погано тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти.

Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання сухої трави призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Разом з травою, згорають корисні комахи. На природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин. При спалюванні трави на присадибних ділянках виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде до знищення диких рослин та тварин. Аналогічним чином виникає загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків. Дим від вогнищ може утворювати смог і надовго зависати у повітрі на великих територіях. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій і, відповідно, до травматизму людей.