Депутат від групи "Економічний розвиток" Віталій Хомутиннік надіслав листа генпрокурору Віктору Шокіну, у якому розповів про деякі схеми поборів на митниці,  передає  ІА Корупція Інфо з посиланням на Українську правду

За словами Хомутинніка, організаторів таких поборів є заступник голови Державної фіскальної служби Анатолій Макаренко, директор департаменту аналізу ринків і протидії митним правопорушенням Олександр Мухін та співробітники інших правоохоронних органів.

Він також згадав про свою переписку з одеським губернатором Ігорем Палицею і запевнив, що у ній якраз повідомляв про такі правопорушення.

В якості прикладу Хомутиннік розповів про експортерів горіхів, яким, за його словами, доводиться платити $10 тис. хабара за вчасне оформлення та випуск машини лущеного горіху та $5 тис. – за машину нелущеного.

"Тільки з початку року українські підприємці експортували 5 574 тонн горіхів на загальну суму 404 201 тис. грн. Експортерами є ті компанії, які працюють на відповідних умовах та сплачують вищезазначені хабарі", – запевнив він.

Хомутиннік навів перелік компаній та митниці, на яких вони, за його словами, платять ці гроші, зокрема:

–        на Херсонській митниці це ПП "Шлях контракт", ТОВ "Імперія Торг", ТОВ "Оріон ЛТД", ПП "Спельта";

–        на Чернівецькій ТОВ "Проект", ТОВ "Лакіленд", ТОВ "Гатем Джевіз Експорт", ПП "Шлях Контракт", ТОВ "Кім Інвест Груп",

–        на Одеській ТОВ "Спрантек", ТОВ "Укркернел", ТОВ "Паперо", ТОВ "Чайка Груп", ТОВ "Лампочка";

–        на Вінницькій ТОВ "Леко Трейд", ТОВ "Люмікс";

–        на Київській ТОВ "Фортекс Імпекс", ПП "Шлях Контракт", ТОВ "Примед".

За його словами, проти тих, хто відмовляються платити хабарі, податкова міліція на чолі з заступником голови Державної фіскальної служби Володимиром Хоменком відкриває кримінальні справи.

Він також надав додаткову інформацію щодо цих фактів на 95 сторінках.

 
 

Як вияснила "Українська правда", частина названих Хомутинніком підприємств дійсно займаються експортом горіхів. У той же про іншу частину компаній немає або взагалі жодних відомостей, або тих, які б пов'язували їх з горіхами. Також помітно, що назви частини компаній наведені з помилками.

Як відомо, у понеділок прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження щодо можливої корупції на митниці, озвученої у переписці Хомутинніка з Палицею.

У вівторок прем'єр Арсеній Яценюк відсторонив керівництво Фіскальної служби від виконання обов'язків і розпорядився розпочати проти нього службове розслідування.