Маккейн

Захоплення Дебальцеве підтримуваними Росією сепаратистами дає вичерпні докази того, щоб заявити про провал угоди про припинення вогню в Україні.

Про це йдеться в спільній заяві сенаторів-республіканців Джона Маккейна і Ліндсі Грема, пише "Голос Америки".

Читати: Американські сенатори закликали негайно надати Україні озброєння

"З учорашнього дня цей сміхотворний лист паперу не зробив нічого, щоб запобігти смерті нових десятків українських солдатів і здачу нових суверенних українських територій Володимиру Путіну і його ставлеників", – сказано в заяві.

"Путін досяг своїх військових завдань в Дебальцеве і ми боїмося, що західні лідери, замість того, щоб визнати жорстоку реальність російських вчинків, дозволять Путіну стверджувати, що він дотримується положень угоди про припинення вогню. Насправді він використовує наступні тижні і місяці, щоб консолідувати його останні захоплення, щоб надалі озброювати і готувати армію його ставлеників, щоб дестабілізувати уряд і економіку України, щоб спробувати розділити трансатлантичний альянс і підготуватися до наступного військового наступу, який, імовірно відбудеться в Маріуполі. Наполягання на ілюзії припинення вогню тільки дасть Путіну бажане прикриття, необхідну для планування його наступного акту агресії в Україні", – заявили сенатори."Незважаючи на це західні лідери, включаючи президента США, продовжують хапатися за всі доступні відмовки, щоб не дати захисне озброєння і іншу дуже необхідну військову допомогу українському уряду. Поки президент Обама надалі "розглядає" надання летальної допомоги Україні, Путін продовжує використовувати смертоносну силу, щоб досягти своїх військових цілей в Україні", – йдеться в заяві американських законодавців.

"Українці мають волю, щоб чинити опір агресії і не просять нікого воювати за них. Вони лише просять захисників демократії дати їм засоби для протистояння наступу диктатора. Ганьба нам за те, що підвели їх (Shame on us for failing them – мова оригіналу, – ред.)", – підкреслюється в заяві.

Раніше прес-секретар державного департаменту США Джен Псакі, коментуючи дискусію з приводу надання Україні озброєння, заявила, що "опосередкована війна" США проти Росії не допомогла б ні інтересам України, ні інтересам світу

 

Джерело: ІА Корупція.інфо