Європейський парламент у резолюції, яку мають розглянути в четвер, пропонує посилити санкції проти Російської федерації, а також впровадити чітку систему індикаторів, за виконання яких буде можливо зняття існуючих санкцій.
Про це йдеться у проекті спільної резолюції Європарламенту від ключових фракцій, яка є в розпорядженні Європейської правди. Як правило, такі спільні проекти ухвалюються на засіданні ЄП без змін.
Попри очікування, документ не містить норми про визнання терористами "ДНР" та ЛНР", хоча частина депутатів вимагала цього. Компромісом стала норма, що визнає вчинення терактів деякими сепаратистами.
"(ЄП) засуджує терористичні акти та кримінальну діяльність, вчинену сепаратистами та іншими збройними формуваннями на Сході України", – йдеться в документі.
Також окремо ЄП планує засудити "агресивну та експансіоністську політику РФ", звинувачує Росію у "веденні неоголошеної гібридної війни проти України", а також "закликає Москву невідкладно зупинити ескалацію, в тому числі – припинити постачання в Україну зброї, найманців та військових.
Головним елементом тиску на РФ, на думку Європарламенту, мають лишатися санкції. ЄП планує закликати Раду ЄС "до продовження існуючих санкцій на засіданні ради в березні 2015 року". Як відомо, в цей час спливають перші персональні обмеження проти представників російської політичної еліти, що були введені Євросоюзом у відповідь на анексію Криму.
З документу виходить що, на думку ЄП, навітьза збереження нинішньої ситуації санкції мають бути посилені.
У разі ж нової агресії РФ проти України нові санкції і повинні "включити ядерний сектор, обмежити можливість російських суб’єктів (в тому числі компаній) проводити міжнародні фінансові транзакції (йдеться про так зване заморожування доступу до SWIFT)". ЄС "має бути готовим до підтримки країн-сусідів Росії (у випадку контр санкцій)", йдеться в документі.
Європарламент "підкреслює необхідність встановити чіткий набір показників, виконання яких дозволить РФ запобігти посиленню санкцій, а також призведе до зняття існуючих". В перелік умов для зняття санкцій, на думку ЄС, має увійти безумовне виведення російських сил, а також підтримуваних Росією збройних груп з України; відновлення контролю України над всією територією, включаючи Крим; обмін усіма затриманими, включаючи Надію Савченко.
Голосування щодо документу очікується в четвер, 15 січня. В середу надвечір у ЄП відбудуться дебати депутатів з цього питання.
джерело: Європейська правда