І через рік після подій на Майдані Незалежності у Києві Україна залишається найкорумпованішою країною Європи.

Такого висновку дійшла міжнародна неурядова організація Transparency International за результатами підготовки щорічного Індексу сприйняття корупції.

«За результатами нового Індексу сприйняття корупції 2014 від Transparency International Україна так і не подолала межу «корупційної ганьби». Отримавши лише один додатковий бал, в порівнянні з 2013 роком, Україна залишається в клубі тотально корумпованих держав», – зазначається у прес-релізі організації.

26 балів зі 100 можливих і 142-е місце зі 175 позицій – такі показники України в цьогорічному Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index). Торік Україна посіла 144 місце і отримала 25 балів. «Україна вкотре опинилась на одному щаблі з Угандою та Коморськими островами як одна з найбільш корумпованих країн світу», – йдеться у повідомленні.

Такі результати, на думку міжнародної антикорупційної спільноти, спричинені малопомітним поступом у руйнуванні корупційних схем, отриманих у спадок від всіх правлячих режимів часів незалежності України. «Незважаючи на «зміну фасаду», Україна продовжує тупцювати на місці», – наголошують експерти. На їх думку, нещодавно прийняті закони поки не дали відчутних результатів у антикорупційній боротьбі.

Натомість Тransparency International відмічає й певні позитиви в антикорупційних кроках країни – за останній рік бюрократія стала менше душити бізнес, експорт та імпорт стають трохи вільнішими від хабарів.

В актуальному Індексі більше двох третин з 175 країн набрали менше 50 балів за шкалою від 0 (вкрай високий рівень сприйняття корупції) до 100 (низький рівень сприйняття корупції). Лідером Індексу-2014 стала Данія, набравши 92 бали, в той час як Північна Корея та Сомалі поділили останнє місце, набравши лише по вісім балів.

Позиції декількох країн підвищилися або знизилися на чотири бали або більше. Найбільш помітне погіршення рейтингу продемонстрували Туреччина (-5), Ангола, Китай, Малаві і Руанда (у всіх -4 бали). Найбільшою мірою поліпшилися позиції Кот-д'Івуара, Єгипту, держави Сент-Вінсент і Гренадіни (+5), Афганістану, Йорданії, Малі та Свазіленду (4).

У Transparency International закликали країни, де корупція в державному секторі є найменшою, сприяти припиненню зростання корупції в інших державах шляхом більш активного запобігання відмиванню грошей та недопущення приховування корупційної діяльності через таємні компанії.

 

джерело: Укрінформ