Кадрова політика Віталія Яреми викликає безліч нарікань. Але замість спроб виправити допущені помилки, генпрокурор попросту закрив громадянам доступ до розділу "Призначення".
Про це пише на своєму блозі в "Українській правді" нардеп від "Блоку Петра Порошенка" Сергій Лещенко, передає Корупція.інфо
"Знаю, що генпрокурор Віталій Ярема зараз терміново кинувся обходити фракції Верховної Ради. Зустрів близько 18 годин (20 січня. – Ред.) В ліфті депутата від" Самопомочі ". Питаю:" Куди їдеш? "Каже:" На фракцію , зараз у нас буде Ярема ". Такий він, український генпрокурор. на засідання антикорупційного комітету Верховної Ради він не прийшов. А, як тільки на цьому комітеті ініціювали його відставку, відразу став ходити по депутатам і" звітувати ", – пише Лещенко.
При цьому Лещенко перераховує ряд нарікань до діяльності головного прокурора країни.
"Я б на місці депутатів питав Ярему не тільки про резонансні злочини. Тому що це – колективна робота десятків прокурорів і слідчих, і в деяких справах є об'єктивні складності (наприклад, наскільки я знаю, Швейцарія не надає інформацію про заарештовані рахунки українських чиновників, вимагаючи від України спочатку надати докази скоєних злочинів із застосуванням цих рахунків). Я б питав Ярему про речі, які знаходяться в його виключної компетенції. А це – кадрова політика ", – продовжує нардеп.
При цьому він підкреслює, що за цей напрямок у Яреми відповідає Анатолій Даниленко – заступник на прізвисько "Толя-Супермаркет", який вже встиг стати фігурантом кілька скандалів. Наприклад, щодо його розкішних володінь під Києвом.
"Я також писав про те, як Даниленко працював фіктивним радником міністра внутрішніх справ, тільки, щоб отримати звання генерала. Але це жодним чином не вплинуло на бажання Яреми позбутися одіозного персонажа в своєму оточенні. Але зараз – не про це. А про інше ганебному призначення Яреми. Я намагаюся з'ясувати, на підставі чого він призначив заступником начальника управління екс-керівника Сумської та Луганської митниці за часів Януковича Володимира Орлова.
Люди, які ознайомлені з діяльністю Орлова, хапаються за голову від кадрового вибору.
"Донецький" Орлов після перемоги Януковича потрапив під загальноукраїнську програму інкубування земляків "єнакіївського злодюги" на посаді. У 2010 році Орлов став першим заступником керівника Сумської митниці, потім очолював Сумську та Луганські митниці ", – пише Лещенко.
За законом про очищення влади, Орлов повинен бути люстрований, так як більше року в період з 25 лютого 2010 року за 22 лютого 2014 обіймав посади, згадані в законі про люстрацію.
"І ось я дочекався від Яреми відповіді, чому він не звільнив Орлова. Тому що той нібито очолював регіональні митниці, коли ще не було створено Міністерство доходів і зборів, а була Державна митна служба." Положення закону про очищення влади застосовуються виключно до осіб, які працювали в цьому міністерстві ", – наводить нардеп слова Яреми.
"Це неправда – читайте ще раз закон! Люстрація поширюється на керівників територіальних осередків" центрального органу виконавчої влади, що забезпечують формування та реалізують державну податкову і / або митну політику ".
Навпаки! Згідно указом президента від 12 травня 2011 року, саме "Державна митна служба України є центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи".
"Кадрова політика Яреми викликає безліч нарікань. Але він вчинив оригінально. Замість того, щоб стати на шлях виправлення, просто … прибрав з сайту Генпрокуратури розділ" Призначення ". Тобто закрив доступ для громадян до кадрових рішень у структурі головного правоохоронного відомства, позбавивши всіх нас права на інформацію ", – підсумував Лещенко, зазначивши, що такими діями
Ярема переконав його в тому, що той не дарма підписався під відставкою генпрокурора.