На конференції «Сучасні інструменти прогнозування та розвитку: досвід та перспективи впровадження в Україні», яка відбулася 12 лютого в Києві, директор департаменту взаємодії з міжнародними фінансовими організаціями та залучення міжнародної технічної допомоги Мінекономрозвитку Маркіян Дацишин представив результати залучення коштів міжнародної технічної допомоги в розрізі регіонів України у 2014 році, передає ІА Корупція Інфо.
За його словами, загальна вартість проектів міжнародної технічної допомоги, що працювали в Україні у 2014 році, складає 3 млрд. доларів США. У Львівській області у 2014 році реалізовувалось 54 проекти міжнародної технічної допомоги, загальна вартість проектів склала 62 млн. доларів США. Це – кращий показник серед областей України, інформує прес-служба Львівської ОДА.
Маркіян Дацишин наголосив на тому, що залучення коштів міжнародної технічної допомоги на сьогодні є вагомим ресурсом для місцевої влади, враховуючи обмеженість бюджетного фінансування та складнощі із залученням інвестицій.
Довідка
Міжнародна технічна допомога надається Україні на безоплатній та безповоротній основі країнами-донорами та міжнародними організаціями з 1992 року практично в усіх сферах економіки та суспільного життя країнами-донорами та міжнародними організаціями.
В рамках надання Україні міжнародної технічної допомоги співробітництво здійснюється з 15 країнами, Європейським Союзом та понад 20 міжнародними організаціями.
Найбільшими донорами для України були та залишаються Сполучені Штати Америки та Європейський Союз. Іншими донорами є Канада, ФРН, Швеція, Швейцарія, Японія, Туреччина, Данія, а також організації системи ООН, Світовий банк, ЄБРР, ОЕСР.
Серед основних напрямів надання технічної допомоги:
• Підвищення рівня ядерної та радіаційної безпеки, захист держави та громадян.
• Перетворення об’єкта Укриття на екологічно безпечну систему та охорона навколишнього середовища.
• Удосконалення регуляторної політики, поліпшення інвестиційного клімату, розвиток підприємництва та конкуренції на внутрішньому ринку.
• Розвиток фінансового ринку та банківського сектору .
• Розвиток сільськогосподарського сектору.
• Охорона здоров’я та соціальний захист населення.
• Розвиток освіти, науки, культури та туризму.
• Модернізація муніципальної інфраструктури та транспорту.
• Розвиток громадянського суспільства, місцевого самоврядування, забезпечення верховенства права, боротьба з корупцією, підтримка ЗМІ, регіональний розвиток.