Україна нарешті запровадила перші санкції проти росії, які офіційний Київ анонсував ще більше півроку тому. Зокрема, йдеться про економічні обмеження для 160 російських підприємств.
Про це сьогодні з трибуни Верховної Ради заявив міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус, передає УНІАН. Україна, яка 25 січня приєдналася до санкцій США, Євросоюзу, Швейцарії і країн "Великої сімки", позбавила 160 російських компаній ліцензій і дозволів, що дають право на певні види діяльності, передає ІА Корупція Інфо.
"Було питання про анулювання або зупинення ліцензій та інших дозвільних документів, які зупиняють певний вид діяльності. Хотів би повідомити таке: на даний момент щодо 160 суб'єктів господарської діяльності Російської Федерації діють такі санкції", – сказав Абромавичус.
На даний момент резиденти РФ, які підпадають під санкції ЄС, США, Швейцарії і країн "Великої сімки", не зможуть отримувати пасивні доходи у вигляді роялті та відсотків на території України, а також брати участь у приватизації та оренді державних підприємств.
"Нещодавно, тобто 25 січня, було ухвалено рішення РНБО про приєднання до санкцій США і ЄС, Швейцарії та країн "Великої сімки", які в тому числі включають такі заходи, як заморожування рахунків і активів фізичних та юридичних осіб", – сказав міністр.
За словами Абромавичуса, остаточний список осіб, які підпадають під санкції, знаходиться на розгляді і після затвердження президентом буде опублікований. Мінекономрозвитку підготувало законопроект, що забороняє приватизацію державного майна на тимчасово окупованих територіях. Міністр юстиції Павло Петренко зазначив, що рішення РНБО про приєднання до західних санкцій включає серйозну економічну складову.
"РНБО минулого тижня ухвалила рішення щодо введення санкцій. Зараз це рішення буде опубліковано, і ви побачите, що частина санкцій стосується і економічних обмежень", – наголосив Петренко.
Нагадаємо, 14 серпня 2014 року парламент ухвалив закон про санкції, який підготував уряд і яким передбачено понад 20 видів обмежувальних заходів, зокрема, припинення транзиту енергоресурсів.
Це дозволило Кабміну передати на розгляд Ради нацбезпеки і оборони список санкцій щодо 172 фізичних і 65 юридичних осіб з РФ і ряду інших країн, які підтримують російську агресію на Донбасі.