Дозвіл другого з батьків при оформленні закордонного паспорта не потрібен. Вартість «дитячого» документу така ж, як і «дорослого», передає Корупція.Інфо

Правила виїзду дітей за кордон змінились – з 1 квітня 2018 р. діти до 16 років, які вписані та вклеєні в паспорт батьків, перетинати кордон України не зможуть. Таку інформацію поширюють у соцмережах користувачі.

За уточненням ми звернулись до управління міграційної служби в області.

Усі паспорти громадянина України для виїзду за кордон, які зараз оформлять в підрозділах міграційної служби є біометричними, тобто містять вмонтований електронний носій, на який записані біометричні дані, параметри особи, у тому числі відбитки пальців.

Сканування відбитків дітей здійснюється з 12 років за дозволом батьків чи законних представників. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформлюється дітям від народження строком на 4 роки, громадянам віком від 16 років – строком на 10 років.

Вартість «дитячого» закордонного паспорта така ж, як і для дорослих. Скільки коштує закордонний паспорт: впродовж 20 днів – 557 грн. 32 коп. (де 304 грн. 32 коп. –вартість бланка, 253 грн. – вартість послуги); впродовж 7 днів – 810 грн. 32 коп. (де 304 грн. 32 коп. –вартість бланка, 506 грн. – вартість послуги).

Щоб оформити паспорт дитині, один з батьків разом з дитиною повинен звернутися у будь-який підрозділ міграційної служби (незалежно від місця реєстрації) та подати наступні документи:

– свідоцтво про народження (у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон вперше особі, що не досягла 14-річного віку);

– паспорт громадянина України (для осіб, що досягли 14-річного віку);

– документи, що підтверджують сплату адміністративного збору;

– одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого зображення особи шляхом сканування;

– ідентифікаційний код за наявності.

* Дозвіл другого з батьків при оформленні закордонного паспорта не потрібний.

Без нотаріально посвідченої згоди одного з батьків можна перетнути кордон:

– якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та відсутній у пункті пропуску;

– якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин України, що не досяг 16-річного віку, або у проїзному документі дитини є відповідний запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві України за кордоном.

Також, без нотаріально посвідченої згоди одного з батьків можна перетнути кордон у разі пред’явлення документів або їх нотаріально посвідчених копій:

– свідоцтва про смерть другого з батьків; – рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

– рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім чи недієздатним;

– рішення суду про надання дозволу на виїзд за межі України громадянина, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

– довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої ст. 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

 

 

Популярне: “Коли він закінчив, то сказав…”: Відома актриса розповіла як її зґвалтували в 12 років