Міністр охорони здоров’я Максим Степанов прокоментував ситуацію зі зростанням числа хворих коронавірусом в Україні останнім часом.

Як повідомив він на брифінгу, в Україні при дотриманні громадянами певних протиепідемічних правил припиниться зростання кількості випадків COVID-19.

Він підкреслив, що в більшості європейських країн громадяни строго дотримуються протиепідемічних правил.

“Виконання цих правил неважке – вони дуже прості: ти заходиш в будь-яке приміщення, ресторан, в будь-яку будівлю, в ліфт і просто одягаєш маску. Якщо ти десь на вулиці, кудись ідеш і заходиш в супермаркет, ти, крім маски , ще дотримуєшся соціальної дистанції в 1,5 метра, користуєшся антисептиками. Це неважко, але дотримання цих правил знижує ризик інфікування коронавірусом і знижує його істотно “, – заявив він.

Степанов також зазначив, що в європейських країнах досить строго контролюється дотримання цих правил, як з боку власників закладів, так і з боку відповідних контролюючих органів.

Він додав, що МОЗ теж звернувся до контролюючих органів з проханням встановити більш суворий контроль за дотриманням українцями карантину.

“Для нас це дуже важливо. Якщо ми будемо дотримуватися цих нескладних, дуже простих правил, ми теж побачимо зовсім інші цифри, і у нас не буде такого зростання випадків коронавірусної хвороби”, – підкреслив міністр.