Вертаємося у 90-ті.

Ще до початку зими нас запевняли, що світло вимикати не будуть, все тримають під контролем. Та вже більше тижня, як ми вернулись у минуле. Світло вимикають не лише на підприємствах, як обіцяли, а й в простих житлових будинках та й не за графіком. Результат: люди застрягають у ліфтах на декілька годин.

ТСН. Тиждень з’ясовувало, що ж стало причиною такого електричного голоду в країні.

Експерт О. Чернявський розповів, що запаси вугілля на ТЕС катастрофічно малі.

Цим скористався Кремль і як наслідок «імпровізовані республіки». Вони вирішили шантажувати Україну, себто, вона має поставляти імпортовану з Росії електрику і до Криму.

В. Демчишин, міністр енергетики та вугільної промисловості України: «Мова йде про забезпечення Криму, а саме про те, що ми можемо імпортувати. Забезпечення Криму є однією з вимог імпорту з Росії».   

Сьогодні нас чекають брутальні реалії: відімкнення без попередження. На запитання про графіки міністр відповів лише, що ніхто не мав права відмикати населенню світло, будуть з’ясовувати хто ж це допустив.

Він розповів населенню, яке ще в суботу сиділо без світла, що відімкнення провадились лише у робочі дні.

І, звичайно, пообіцяв, що до 12 грудня має надію з’ясувати всі питання та врегулювати недостачі. Як? Шляхом закупленого у Росії газу, за який заплатили,та збираються ввести 2 атомних блоки. Чому ж раніше цього не зробили, якщо знали про недостачі? Відповідальність за це міністр поклав на Центренерго та також пообіцяв з’ясувати це питання.

  

Автор: Yavkubi (за матеріалами ТСН. Тиждень)