Офіційні доходи Петра Порошенка за 2018 рік виросли в 82 рази.

Президент Петро Порошенко задекларував ще майже 550 млн гривень дивідендів від компанії Rothschild Trust (Швейцарія), збільшивши таким чином сумарно задекларований дохід за 2018 рік порівняно з 2017 майже у 82 рази до більш ніж 1,3 млрд гривень. 

Про це свідчать дані Єдиного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави.

1 січня глава держави задекларував 548,7 млн гривень дивідендів від Rothschild Trust і 26,2 млн гривень дивідендів від публічного акціонерного товариства “Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд “Прайм Ессетс Кепітал”.

Суттєві зміни в майновому стані необхідно задекларувати в десятиденний термін з моменту їх отримання.

У 2018 році Порошенко вперше їх задекларував на 1 млн гривень 5 січня, що могло стосуватися як 2017, так і 2018 року.

Останні зміни задекларовані ним на 575 млн гривень 1 січня 2019 року, відповідно, отримані вони були, швидше за все, ще в 2018 році.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Таким чином, всього за минулий рік Президент задекларував 1,1 млрд гривень дивідендів від Rothschild Trust (їй була передана в траст частка Порошенка в кондитерській корпорації Roshen), 181 млн гривень дивідендів від “Прайм Ессетс Кепітал”, 28,8 млн гривень доходів від Міністерства фінансів за відчуження цінних паперів та корпоративних прав, 13,7 млн гривень процентного доходу від вкладів у Міжнародному інвестиційному банку (МІБ) та 0,8 млн гривень доходу від продажу нерухомості.

Відповідно, сумарно задекларований з початку 2018 року дохід Порошенка склав понад 1,3 млрд гривень. 

Ця сума майже в 82 рази перевищує задекларований Президентом дохід за 2017 рік, який склав 16,3 млн гривень. Щоправда, йдеться саме про порівняння задекларованих доходів, а не прибуток.

Додамо, що Міжнародний консорціум журналістських розслідувань опублікував інформацію про офшорні рахунки публічних людей 50 країн світу. У переліку присутні понад 10 українців, серед яких і Петро Порошенко.

Для президента було створено офшори на Британських Віргінських островах. Про це йшла мова в попередньому розслідуванні під назвою «Панамські документи».