Як розповів військовий експерт, екс-речник Генерального штабу ЗСУ Владислав Селезньов, на всій лінії бойового зіткнення наразі немає жодної спокійної ділянки.

Він зауважив, що ситуація на фронті доволі складна, адже вороже угруповання в Україні збільшилося щонайменше на 50 тисяч осіб. 

«Генеральний штаб звітував, що ЗСУ щодоби знищували від 600 до 1300 ворожих вояків, але за останні два місяці вороже угруповання військ збільшилося щонайменше на 50 тис. осіб. Якщо два місяці тому ми оперували цифрою в 400 тис., то зараз зосереджено 450 тис. лише збройних сил РФ, не враховуючи добровольчі рухи та формування. Також треба додати 30 тис. росгвардійців, які виконують місію окупаційної влади й певні заходи на глибині тимчасово окупованої території України. Тобто майже півмільйонне угруповання – це досить потужна сила», – пояснив Селезньов.

При цьому він зауважив, що у ворога є не тільки людський ресурс, але і матеріально-технічний. Зокрема, на фронті зросла кількість застосування противником артилерійських засобів і бронетехніки.

Селезньов наголосив, що наразі на всій 1350-кілометровій лінії бойового зіткнення немає жодної спокійної ділянки. Окупаційні війська всюди намагаються нав’язати свій порядок денний, «а ЗСУ змушені рефлексувати».

«Ворог атакує на Куп’янському й Лиманському напрямках. Тривають запеклі бої західніше від Бахмута. Окупанти намагаються реалізувати тактику осади Часова Яра. Тобто вже можна заявляти про початок операції з оборони цього населеного пункту, який є критично важливим для захисту агломерації Слов’янськ – Краматорськ. Очевидно, що попереду нас чекають буремні часи. Попри погодні умови, ворог продовжує тиск. Ключовий фактор, який буде визначати спроможність українського війська чинити спротив, – це наявність ресурсів у наших воїнів», – резюмував Селезньов.

А от екс-спікер Генштабу ЗСУ, військовий експерт, полковник Влад Волошин поділився таким коментарем:

«Ситуація по всій лінії фронту важка. Насамперед на таких напрямках як Куп’янське, Лиманське, Бахмутське, Авдіївське, Мар’їнське, Мелітопольське. Там тривають найжорстокіші бої. Російська армія за будь-яку ціну намагається отримати якийсь успіх. Вона має незначні поступи, але платить вона за це величезними втратами в живій силі та техніці. Майже половина всіх ворожих атак припадає на Авдіївський напрямок. Там росіяни масово застосовують безпілотники, авіаційні та ракетні удари. Нескінченні штурми. За даними нашої розвідки, до початку виборів до РФ (березень-2024) армія противника намагатиметься захопити Авдіївку, Куп’янськ, вийти на межі Донецької області. Саме тому, не шкодуючи сил та засобів, противник атакує. Використовуючи майже всі резерви. Кидаючи поповнення у бій буквально «з коліс». А прихована мобілізація до РФ не припинялася. І є ймовірність, що стане активнішою. Як наслідок – ескалація по всьому фронту». Також, за словами полковника, армія агресора намагається вибити ЗСУ з лівого берега Дніпра на Херсонщині. Українським військовослужбовцям вдалося наприкінці осені зачепитися там, тепер намагаємось утримати плацдарм.

«Наші бійці успішно проводять контратаки практично на всіх напрямках. І говорити про те, що агресор має значні успіхи, не доводиться», – підкреслює Влад Волошин.

За його словами, на інформаційному фронті РФ не залишає спроб розхитати ситуацію в Україні. Раз у раз просуваючи меседжі про нібито конфлікт між військовим та політичним керівництвом.

«Явні ІПСО, які не повинні розбити монолітність українського суспільства, військово-політичного керівництва», — вважає експерт.

Найближчим часом РФ продовжить потужно атакувати, прогнозує він. Ми вже бачимо зростання ударів за допомогою безпілотників та ракет. Ворог цілить у мирних містах (у тому числі Київ), з енергетичної інфраструктури.

«Такі удари з настанням холодів збільшуватимуться, – попереджає полковник. – Ті, що були раніше, – це пристрілка. Далі буде складніше відбивати такі атаки. Але наші ППО готові до цього. Маємо певну кількість сил та засобів для протистояння. Наше завдання – продовжувати протистояння, ламаючи плани ворога».