Хорватія почала операцію з відправлення до України 14 транспортних вертольотів. Про це повідомляє хорватське видання Jutarnji list з посиланням на свої джерела.

7 гелікоптерів частково розберуть і доправлять до України суходолом, решта 7 полетять з Польщі.

Зазначається, що 12 вертольотів MI 8 MTV-1 і два вертольоти MI 8 T були виділені зі складу Збройних сил Хорватії, і почалася підготовка до їхнього перевезення.

За інформацією джерел видання, зараз кілька гелікоптерів перебувають на території Авіаційно-технічного центру у Великій Гориці, де проходять усі необхідні технічні перевірки і приготування. Деякі вертольоти стоять в ангарах.

З гелікоптерів видаляють маркування. Через брак місця в ЗТК решта гелікоптерів розміщені у військовій частині аеропорту Плесо та в Лучко.

Очікується, що гелікоптери будуть готові до транспортування приблизно за 10 днів. 7 гелікоптерів частково розберуть і доправлять до України суходолом, решта 7 полетять з Польщі.

Після відправлення цих гелікоптерів в Україну ВПС Хорватії матимуть у своєму розпорядженні десять транспортних вертольотів МІ 171Ш і чотири вертольоти Black Hawk.

Уряд Хорватії засекретив всю інформацію про військову допомогу Україні, офіційне підтвердження цієї інформації отримати неможливо. Пожертвування 14 транспортних вертольотів підтвердив прем’єр-міністр Пленкович у листопаді минулого року, але без будь-яких інших подробиць.