Глава МЗС України Дмитро Кулеба звернувся до засідання ради міністрів закордонних справ ЄС у понеділок.
Про це міністр розповів у своєму Twitter.
Кулеба зазначив, що він, мабуть, перший міністр закордонних справ, який звернувся до ради із бомбосховища через повітряну тривогу, що тривала в момент його звернення.
“Попросив про додаткову протиповітряну оборону та постачання боєприпасів. Закликав ЄС запровадити санкції проти Ірану за надання Росії безпілотників. 9-й пакет санкцій ЄС щодо Росії має бути сильним”, – зауважив міністр.
Додамо, деякі міністри закордонних справ Європейського Союзу в понеділок закликали до нових санкцій проти Ірану, якщо буде доведено причетність Тегерана до війни РФ проти України.
Про це повідомило агентство Reuters.
Україна повідомила про серію російських атак із використанням іранських безпілотників Shahed-136 в останні тижні.
Іран заперечує постачання безпілотників до Росії, а Кремль не дає коментарів.
“Ми шукатимемо конкретні докази участі (Ірану у війні в Україні)”, – заявив Жозеп Боррель журналістам, прибувши на зустріч міністрів закордонних справ ЄС у Люксембурзі.
За словами двох дипломатів, які брали участь у підготовці переговорів міністрів, ЄС може вирішити ввести нові санкції проти Ірану з цього питання, хоча у понеділок не очікується жодних докладних рішень.
Міністр закордонних справ Данії Єппе Кофод заявив, що ЄС має рішуче відреагувати на нові атаки на Київ, коли безпілотники завдали ударів по будинках у понеділок вранці.
“Те, що ми бачимо зараз: іранські безпілотники, ймовірно, використовуються для атаки в центрі Києва, це звірство”, – сказав Кофод.
Він додав, що ЄС повинен зробити “конкретні кроки” у відповідь на це, а також на жорсткі заходи, які Тегеран вживає проти протестувальників вдома.
У понеділок ЄС збирається ввести заборону на поїздки і заморозити активи приблизно 15 іранців, причетних до урядового придушення протестів, що почалося минулого місяця через смерть 22-річної жінки, затриманої поліцією.
Франція та Німеччина, обидві сторони ядерної угоди 2015 року з Іраном, ясно дали зрозуміти, що вважають нові санкції щодо безпілотників, які використовуються Росією, необхідними з огляду на те, що такі передачі порушують резолюцію Ради Безпеки ООН.
Міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн заявив, що додаткові санкції ЄС щодо Ірану не обмежуватимуться внесенням деяких осіб до чорного списку, якщо буде доведено причетність Тегерана до війни Росії проти України.
Також варто зазначити, що в Міністерстві закордонних справ Ірану заявили, що Тегеран не передавав Росії безпілотники для використання у війні проти України.
Про це заявив офіційний представник МЗС Ірану Насер Канаані під час щотижневої пресконференції.
“Опублікована новина про те, що Іран надав Росії безпілотники, має політичні амбіції і поширюється західними джерелами. Ми не надавали зброю жодній стороні воюючих країн”, – сказав Канаані.
Командування Повітряних сил ЗСУ повідомили, що зранку 17 жовтня протиповітряна оборона ліквідувала 11 дронів-камікадзе “Shahed-136”. Ці дрони виробляються Іраном і використовуються російськими військовими під назвою “Герань-2”.
У Києві під час ранкової атаки іранськими дронами-камікадзе росіяни влучили по житловому будинку в Шевченківському районі Києва, загалом повідомлялося про 4 прильоти.