Командувач Української добровольчої армії Дмитро Ярош заявив, що незабаром Росія припинить своє існування у нинішньому вигляді.

На своїй сторінці у соціальній мережі Facebook він прокоментував заяву відомого казахстанського журналіста, який в ефірі не лише відкинув територіальні претензії Москви на Північний Казахстан, а й дав росіянам невеликий урок історії.

В опублікованому Ярошем фрагменті відео, журналіст розповів, що території, котрі входять до складу РФ, здавна належали казахському народу, включаючи західний Сибір, Астраханські землі та Алтай. “Московська недоімперія загине у муках… Скоро. Казахи висловлюють свої територіальні претензії до Кремля. За нашу і вашу свободу! Слава Нації! Кінець російської федерації!” – зазначає Ярош.

Також зазначимо, що колапс Росії є питанням часу, оскільки федеральний центр показав свою неспроможність у базовому питанні – безпеки. Тому на Заході, зокрема в Європі, зараз зайняті вивченням того, якими можуть бути сценарії розпаду РФ.

Таку думку висловив Українському радіо президент Центру глобалістики “Стратегія 21” Михайло Гончар, коментуючи заяву секретаря РНБО Олексія Данілова, що Захід має готуватися до розпаду РФ, бо диктатор Володимир Путін втратив контроль над своєю країною.

За словами експерта, Російська Федерація не моноетнічна і не моноконфесійна держава. Це конгломерат різних народів, етносів з різними конфесійними параметрами. Термін “федерація” в назві цієї країни не відповідає реальному стану речей.

На його переконання, колапс Росії – це питання часу, про що свідчить поява нових досліджень, зазначає Укрінформ.

Гончар також наголосив, що в контексті протидії кліматичним змінам завершується епоха викопних видів палива. А викопні види палива – це те, на чому базується сучасна Російська Федерація. Тобто на доходах від розробки цих енергоресурсів та їх продажу. Вони припали саме на період президентства Путіна, і цементували утворення “Російська Федерація”. Зараз, на думку Гончара, коли ці доходи витрачаються на ведення війни, вони починають все менше відігравати роль ключового фактора.