Міністерство закордонних справ України провело бесіду з генконсулом Польщі у Львові Веславом Мазуром через його висловлювання щодо Степана Бандери. Веслав Мазур сказав, що шкодує про те, що назвав Бандеру бандитом і стверджував, що українці мало знають про свою історію.

Про це повідомило МЗС у відповідь на звернення народного депутата Олега Мусія. МЗС, цитуючи Веслава Мазура, написало, що генконсул «не має наміру повторювати їх (схожі заяви, – ред.) незалежно від його особистих переконань», передає Корупція.Інфо

«На мою вимогу оголосити Генерального консула Республіки Польща у Львові Вєслава Мазура персоною нон ґрата в Україні за його висловлювання щодо Степана Бандери, МЗС провело з ним «виховну бесіду», Мазур визнав свою неправоту і запевнив, що антиукраїнська риторика більше не повториться (із суттєвою приміткою – не залежно від його переконань)», – написав Олег Мусій на своїй сторінці у Facebook.

МЗС заявило, що відслідковує дії і заяви Веслава Мазура, щоб визначити чи доцільно затверджувати його генконсулом Польщі у Луцьку.

Як повідомляв польсько-український портал, йдеться про висловлювання Веслава Мазура 21 вересня під час засідання комісії Сейму у справах еміграції та зв’язків із поляками за кордоном (вона затвердила кандидатуру пана Мазура на посаду Генконсула у Луцьку).

Депутат Сейму Войцех Земняк запитав, як Веслав Мазур налагодить роботу в Луцьку, з огляду на те, що в останні місяці польсько-українські відносини були напруженими. А надто на тлі постанови польського парламенту про Волинь, адже Луцьк був у центрі цих подій у роки Другої світової війни, а волиняни особливо шанують Бандеру й УПА.

Веслав Мазур на це відповів, що мав однозначну позицію щодо Волині, УПА та Бандери ще від початку своєї кар’єри. «На жаль, так склалося – може, навіть трохи недипломатично, – що коли Президент Ющенко перед закінченням своєї кар’єри визнав Бандеру героєм, як і УПА, на запитання журналіста, що я про це думаю, я відповів відразу: як бандит може бути героєм?» – поділився своєю думкою пан Мазур.

І додав: «Вважаю, що українці ще мало знають історію, і їм треба показувати ті всі злочини, які зробили ці люди. Мені здається, що розмова, співпраця і наша відкритість призведе до того, що вони все-таки визнають і зрозуміють, що це зробили. Я також переконаний, що ми будемо продовжувати цю політику. Незалежно від різних стратегій, потрібно називати речі своїми іменами – геноцид є геноцидом».