Перший заступник голови ВР, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, Ірина Геращенко розраховує, що законопроект про розмінування Донбасу, фінальна версія якого в даний час знаходиться на доопрацюванні, може бути внесений до Верховної Ради і прийнятий до кінця поточної сесії (січень 2019 року). Про це вона написала на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

"Сподіваюся, його прийняття вже на нинішній сесії активізує роботи з розмінування, визначить відповідальну структуру та стандарти, сприятиме посиленню соціальних гарантій для саперів, дасть відповідь, чи можливо залучення приватних і міжнародних структур з відповідним досвідом, змусить місцеву владу більш відповідально ставитися до маркування всіх небезпечних місць і територій, ставити відповідну загороджувальну дріт і попереджувальні знаки", – написала Геращенко.

Ухвалення закону активізує допомогу партнерів України саме в питанні розмінування, заявила Геращенко, зазначивши, що законопроект може бути зареєстрований в парламенті вже у вересні.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

Нагадаємо, в квітні, коли на Донбасі була ще АТО, керівник антитерористичної операції Михайло Забродський розповідав, що розмінування Донбасу триватиме від 10 до 20 років.Він зазначив, що почати його буде можливо тільки після повного припинення бойових дій.

У свою чергу Женевський центр гуманітарного розмінування (GICHD) і Стокгольмський інститут світу (SIPRI) опублікували звіт, який говорить про те, що Україна — в лідерах за кількістю людей, які загинули від мін. Експерти підтверджують прогнози, що розмінування може затягнутися на 20 років, а його вартість обійдеться в мільйони доларів.