У 2014 році українські військовослужбовці починали звільнення захопленого бойовиками Лисичанська Луганської області на автобусах і в пішому порядку, так як більше нічого не було, передає Корупція.Інфо.

Популярне: Трамп підписав важливий закон, який стосується Росії. Українці аплодують стоячи!

Про це в інтерв'ю виданню "Апостроф" розповів командувач Національною гвардією України Юрій Аллеров.

"Знаєте, є правда війни. Коли в Лисичанськ ми почали заходити – був бій. У нас нічого не було, ми на автобусах і УАЗиках атакували населений пункт. На Первомайськ йшли, на Лисичанськ, де загинув у мене командир (21-ї окремої криворізької) бригади Олександр Радієвський…" – зазначив Аллеров.

Він розповів, що бійці взяли у 51-ї бригади ЗСУ танк і дві БМП, після чого на автобусах заходили з боку Сєвєродонецька.


"Так вийшло, що у танка було лише чотири постріли, у БМП текла солярка, і вона (БМП. – Ред.) не була робочою … Вони зайшли – і відразу вийшли. Близько 200 гвардійців почали атаку на Лисичанськ без підтримки (на автобусах і пішим порядком), їх почали серйозно обстрілювати. Це було недалеко від заправки. Там снайпер убив командира бригади, командира одного з батальйонів, контрактника", – додав командувач Нацгвардією.

За його словами, бій тривав понад чотири години.

"Важко було зрозуміти, що там відбувається. Це вже потім почалися доповіді, ми зв'язалися з іншими офіцерами. І дізналися про те, що в цьому бою втратили чотирьох убитими і заступник комбрига отримав поранення. Це сталося за чотири години – мені доповіли, що люди вийшли назад, але не вистачає п'ять осіб. Хоча були підтверджені дані про чотирьох загиблих", – повідомив Аллеров.


Так, заступника комбрига криворізької військової частини 3011 Олександра Піскуна бойовики взяли в полон, після чого якийсь "козак Серьожа" зателефонував українській стороні.

"Було припущення, що людей, яких ми не дорахувалися, забрали. Всі бачили, що вони загинули, їх просто не винесли з поля бою. Така динаміка була, що не встигли. Лисичанськ тоді оточили настільки, що вислизнути було досить складно. Замінували навіть деякі напрямки … І цей "козак Серьожа" просив лише про одне: щоб їм дали можливість вийти", – зазначив командувач Нацгвардією.

Він розповів, що батальйону "Донбас" вдалося зайняти лікарню, в якій знаходився український замкомбрига, а пізніше захопити базу з купою майна, де бійці і розташувалися.