Російські окупаційні війська наближаються до тої точки втрат серед особового складу на полі бою, на якій варіант тактичної паузи стане прийнятним для вищого військового та політичного керівництва. Проте, ЗСУ не можуть дозволити окупантам отримати подібний «перепочинок».

Про цю проблему розповів полковник запасу ЗСУ та військовий експерт Роман Світан

Він зазначає, що російським силам не вдасться в односторонньому порядку ухвалити тактичну паузу, оскільки це вимагає згоди обох сторін, які ведуть військові дії.

«Через погодні умови українські сили можуть призупинити рух на Сході, але просування на Півдні, особливо у напрямку Токмака, продовжується. За останні кілька днів ЗСУ успішно контролюють висоти в районі Вербового та розширюють плацдарм на схід для подальшого просування у бік Токмака».

Він також наголошує на позитивній динаміці просування українських сил на лівому березі Дніпра в Херсонській області, де ЗСУ утримують контроль на глибину 5 км за шириною фронту.

Також раніше експерт нагадав, скориставшись невеликою перервою у наступальних діях українських військових на Бахмутському напрямку, противник зробив спробу контрнаступу у Кліщіївці.

На сьогоднішній день весь фронт бойових дій зводиться до того, що російські сили намагаються наступати майже на всіх ділянках, де українські війська ще не розпочали контратаки.

Тим часом, експерти попереджають, що легкого просування українських військ вперед можна не чекати. Перш за все це стосується недостатньої західної військової допомоги для прориву оборони противника.

Днями кілька західних політиків заявили, що Україна не отримає повною мірою обіцяну і таку потрібну їй зброю. Зокрема міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус визнав, що Євросоюз поки не зможе, як обіцяв, надати Україні 1 млн артилерійських снарядів до березня 2024 року. Теж саме заявив Жозеп Боррель, високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки: за його словами, поки що передано трохи більше, ніж 300 тис. снарядів. І врешті Джейк Салліван, радник президента США з питань нацбезпеки, визнав, що без затвердження нового пакету допомоги Україні в Конгресі можливості США зменшуються з кожним тижнем.

«Це вже впливає на нашу здатність дати Україні все, що їй потрібно, — заявив Салліван. — І цей ефект з часом лише посилюватиметься».

Що все це означає для фронту, та як розгортатиметься ситуація далі, прокоментував Сергій Згурець, директора інформаційно-консалтингової компанії Defense Express.

«Боєприпаси — це дійсно найважливіша складова, яка визначає ефективність бойових дій у сучасних бойових умовах — як у наступі, так і в обороні. Коли ми говоримо про певну кількість боєприпасів, що використовуємо, то йдеться про цифру від 3 до 8 тис. пострілів на добу, що фактично говорить про те, що на місяць нам потрібно десь в межах щонайменше 300 тис. боєприпасів, якщо говорити про середні потреби. А потреби, які відповідали б реальним спроможностям артилерії, — це десь 500 тис. боєприпасів на місяць. Звучить фантастично, тому що ці цифри впираються в можливості наших партнерів забезпечувати Україну такими обсягами боєприпасів.

Фактично, на кожній ділянці фронту ситуація є різною. І тут не лише кількість боєприпасів є вирішальною. Вирішальною є ефективність самих гармат, робота зі знищення гармат і запасів боєприпасів противника. Тобто в будь-якому разі ми говоримо про те, що так, боєприпасів може бракувати, але ефективність їх застосування і ефективність бойових дій залежатимуть від того, наскільки кожна зі сторін буде вирішувати цей комплекс проблем. Від знищення ворожих запасів, гармат і власних підходів до концентрації гармат на певних напрямках. Це якраз завдання вже для конкретних військових угруповань на конкретних напрямках», — підкреслив Сергій Згурець.