Секретар РНБО України Олексій Данілов за останні дні зробив багато гучних заяв. Окрім того, він не зміг не прокоментувати і атаку, яку напередодні було здійснено на Україну.

Про це він заявив у коментарі британському телеканалу Sky News.

«Ми можемо чітко відстежити їхні сліди. Це російські спеціалісти, які здійснюють ці дії», – сказав Данілов

Він також додав, що на 99,9% впевнений, що Росія стоїть за цією кібератакою.

«Я на 99,9% впевнений», – відповів Данілов, на питання, чи вважає він, що за кібератакою стоїть Росія.

За його словами, цей кібернапад розпочався о другій годині ночі за місцевим часом у п’ятницю, і лише через одну годину про це вже повідомили російські ЗМІ.

До слова, раніше повідомлялося, що хакерська атака на портали органів державної влади, яку було проведено напередодні вночі, стане предметом розгляду найближчого засідання РНБО.

Раніше, як ми повідомляли, Данілов дав інтерв’ю “Українській правді”, де розповів про можливість вторгнення та пояснив, що у цій ситуації ми робимо, і як ми готуємося до потенційних загроз.

“Давайте починати з самого початку. Який план у Путіна? Він доволі простий, ми про це публічно кажемо – це знищення нас як держави.

Вони анексували Крим. Далі вони окупували частину Донецької, Луганської області для того, щоб у нас була ця проблема і для того, щоб ми не звертали увагу на Крим.

Зараз підходить час, коли вони прийняли рішення, що треба українське питання вже вирішувати.

Ті Мінські угоди, які були підписані під дулом автомата – саме так це відбувалося – не можуть бути застосовані саме в тому вигляді, в якому вони є. Тому що наше суспільство це не сприйме, і це цілком зрозуміла річ. Має бути якийсь інший процес.

Є чітке розуміння, що з 30 жовтня 2021 року є накручування всієї ситуації з усіх боків. Сама кількість військ на кордонах для нас не є якоюсь новиною. Це практична річ, з якою ми живемо кожного дня, кожної хвилини. І тут немає якихось непередбачуваних речей.

Який план сьогодні у Путіна? Внутрішня дестабілізація в нашій країні. Якщо тільки відбудеться внутрішня дестабілізація, потім він буде мати можливість скористатися цією дестабілізацією для того, щоб зробити свою чорну справу. Крапка. Якщо не буде внутрішньої дестабілізації, буде набагато складніше виконувати ті завдання, які вони поставили перед собою.

Глобально, у Путіна є план по реконструкції радянської імперії, а без участі України жодної імперії не відбудеться, тобто вона може бути, але карликова (посміхається). Але перш ніж зазіхати на чужий огород, Росії треба розібратися із власними величезними проблемами і викликами.

Що ми бачимо на сьогоднішні день? Те, що стосується політичної дестабілізації саме за рахунок сил, афільованих з Російською Федерацією після закриття телеканалів, після певних наших превентивних процедур, зробити їм це складно”, – заявив Данілов.

Окрім того, він додав, що “окремого засідання Ради нацбезпеки з цього приводу ще не було”.

“За необхідності воно обов’язково буде. Але я хочу сказати: раз на тиждень у цьому приміщенні у закритому блоці відбувається нарада, де озвучується аналіз всієї ситуації, що відбулося за останній період часу.

Раз на тиждень у цьому приміщенні у закритому блоці відбувається нарада, де озвучується аналіз всієї ситуації, що відбулося за останній період часу.

Ми чітко усвідомлюємо, які інтереси тої чи іншої країни, хто чим займається, в кого яке завдання на сьогоднішній день. Інформацію про стан справ ми отримуємо кожного дня. Кожного дня відбувається аналіз”.

“Там працює група приблизно 18 чоловік. Збираються розвідки, військові, служби безпеки і ще певні структури для обговорення ситуації. Я вам відкрию таємницю, це відбувається по четвергах. Президенту доповідають майже кожного дня. Щоб президент був без інформації – такого немає”, – зазначив він.