У Білому домі у відповідь на слова президента Росії Володимира Путіна “терпи, моя красуне” на адресу України заявили, що будь-який жарт про згвалтування викликає обурення.

Повідомляє Українська правда.

Псакі попросили прокоментувати репліку Владіміра Путіна на адресу України, яку багато російськомовних людей витлумачили як “жарт” про зґвалтування. Її спитали, чи не скорочує це шанси на дипломатичний вихід із кризи і чи повідомив Білий дім російську сторону, що “це не круто”.

“Ну, по-перше, я б сказала, що будь-який жарт про зґвалтування, безумовно, викликав би обурення всіх у цьому уряді, чи то з вуст американського чиновника чи іноземного чиновника. Я також зазначу, що ми ніколи не стримували занепокоєнні щодо неправдивості деяких заяв, які лунають з уст президента Путіна та представників російського керівництва, а також войовничої риторики, яку вони виголошують”.

Нагадаємо, Президент РФ Володимир Путін процитував російську приказку, звертаючись до влади України з вимогою виконувати Мінські угоди. Про це він сказав під час прес-конференції після зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном.

“Іншої альтернативи просто немає. У Києві то кажуть, що виконуватимуть, то кажуть, що це зруйнує їхню країну. І президент чинний нещодавно заявив, що йому жоден пункт не подобається з цих Мінських угод. Ну, подобається — не подобається. Терпи, моя красуня! Треба виконувати!” — заявив Путін.

Президент України Володимир Зеленський і сам не оминув цієї фрази Путіна. У ході прес-конференції 8 лютого після переговорів із тим самим Макроном Зеленський сказав, що тут і не посперечаєшся — Україна і справді красуня. А ось щодо займенника «моя» із вуст Путіна Зеленський не погодився, назвавши це перебором.

Щодо терпіння Зеленський сперечатися не став, обігравши це стосовно ситуації сьогодення:

«Від нашого терпіння залежить ескалація. Ми захищаємо свою країну».

А 1 липня минулого року Зеленський відповів Путіну на слова про один народ українців та росіян. Тоді в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» глава держави висловив свою думку щодо судження, яке днем ​​раніше знову повторив президент РФ Путін. 

«Неможливо одночасно говорити про «братський народ» та відкрито захоплювати наші території та продовжувати бійню на Донбасі», – сказав тоді Зеленський.