Збройні сили України під час стрімкого контрнаступу в Харківській області, що закінчився звільненням низки населених пунктів, захопили у російських підрозділів близько 200 одиниць військової техніки.

Противник, рятуючи своє життя втечею з окупованих територій, залишив велику кількість озброєння та боєприпасів, які тепер використовуватимуть українські війська, пише видання Foreign Policy з посиланням на українського військового чиновника.

Захоплена російська техніка варіюється від БМП-2 до десятків танків, зокрема Т-80, випущених 1980-х роках, які, за оцінками аналітиків, становлять приблизно половину боєздатного запасу російських військ.

 “Вони просто кинули свої танки, артилерію, спеціальне обладнання, багато бронетехніки та просто намагалися врятувати свої життя”, – розповів співрозмовник видання.

У матеріалі наголошується, що ЗСУ з 6 вересня звільнили понад 3800 квадратних кілометрів території. Це більше, ніж російській армії, вдалося зайняти за п’ять місяців свого наступу.

Після великих втрат у військовій техніці деякі російські підрозділи значно порідшали. Так, 1-а гвардійська танкова армія ЗС РФ – елітний підрозділ, якому доручено обороняти Москву, була виведена з Харкова в сильно деградував стані. У Міноборони Великобританії вважають, що Росії знадобляться роки, щоб відновити втрачений на Харківщині потенціал.