Цього тижня відбудеться засідання фракції “Слуга народу”, на якому серед іншого обговорять банкет нардепа Миколи Тищенка на порушення карантину. Про це сказав в ефірі телеканалу “Україна 24” глава цієї партії Олександр Корнієнко.

Він сумнівається, що є необхідність у складанні нардепом свого мандата.

“Ну, склав мандат мажоритарник – це не сильно правильно робити, тому що це перевибори, гроші витрачати… Що стосується Тищенко, то тут потрібно розібратися в кількох моментах, чи була юридична складова: поліція проводила слідство, це було в ресторані – ресторан теж повинен понести відповідальність, чи це було в приватному приміщенні (коли ти знімаєш номер к готелі – це приватна територія)”, – сказав Корнієнко.

Глава партії зазначив, що потрібно розглядати і етичний момент цього скандалу: чи правильно під час локдауну влаштовувати масове гуляння, коли всі українці затягують паски.

Корнієнко нагадав, що після минулої історії з “Велюром” Тищенко вирішив реабілітуватися тим, що передавав котлети для волонтерів та іншу їжу для тих, хто її потребує.

“Подивимося, які цього разу будуть з його боку пропозиції для вирішення цієї ситуації”, – додав він.

Додамо, що Олександр Корнієнко прокоментував зустріч народного депутата Євгенія Шевченка з самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком.

Як сказав він, Шевченко не був делегований на проведення переговорів з офіційними особами Білорусі, а зустріч з Лукашенком є його особистою ініціативою.

“Народний депутат Шевченко не був делегований фракцією, партією “Слуга народу”, Міністерством закордонних справ або Офісом президента України на проведення будь-яких переговорів з офіційними особами Білорусі. Він також не входить до складу парламентської делегації до Республіки Білорусь. Відповідно, всі зустрічі, які він проводить або буде проводити, є його особистою ініціативою. Він діє як приватна особа, а не представник держави”, – підкреслив Корнієнко.

Він додав, що після повернення в Україну Шевченку доведеться пояснити свої дії.

“Я вважаю, подібні дії як мінімум порушують порядок реалізації зовнішньої політики в Україні та принцип узгодженості дій всіх гілок влади в міжнародних відносинах. Очікується, що фракція вимагатиме від пана Шевченка пояснень по його поверненню”, – запевнив політик.