Для планування повномасштабної наземної операції Росії знадобиться мільйон військових, зараз на кордоні з Україною їх приблизно 127 тисяч.

Як повідомляє Укрінформ, про це у коментарі виданню LIGA.net повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

“Сьогодні загальна чисельність російських військ на кордоні з Україною становить орієнтовно 127 000, у тому числі наземний компонент – 106 000, з відповідними вогневими, ударними та маневровими можливостями. Є певні переміщення військ, але поки що це не критично”, – заявив Данілов.

За його словами, для повномасштабної наземної операції Росії потрібний мінімум мільйон військових.

“Для того, щоб росіяни могли планувати повномасштабну наземну операцію, їм знадобиться понад мільйон військових, для концентрації яких потрібен час, а переміщення такого масиву людей та техніки не може залишитися непоміченим”, – заявив секретар РНБО.

За його словами, що “всі ці ігрища біля українського кордону “мають і позитивний ефект – об’єднання демократичних країн у підтримці України в її боротьбі проти Кремля.

Наприклад, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що державний секретар США Ентоні Блінкен особисто запевнив його у готовності США “перекрити кисень” російській економіці та російським багатіям у разі вторгнення в Україну.

Про це Кулеба сказав на онлайн-брифінгу в четвер.

«США розробили пакет дуже болісних санкцій проти Росії, які здатні завдати руйнівного економічного удару. Я не можу розкривати всі деталі, тому що наразі на фінішній прямій робота з узгодження дій між США та їхніми європейськими союзниками, і дуже важливо їй не нашкодити. Але принципово, що рішення у Вашингтоні вже ухвалене: США готові застосувати всю потужність своїх економічних і фінансових інструментів, щоб перекрити кисень російській економіці та російським багатіям. Росія також втратить доступ до цілої низки важливих для її розвитку технологій», – сказав Кулеба.

Він додав, що вчора держсекретар Ентоні Блінкен особисто запевнив у готовності США застосувати ці та інші важелі для стримування Росії.

Коментуючи підсумки вчорашніх перемовин з американським колегою, Кулеба також заявив, що США готові й надалі зміцнювати обороноздатність України.

«Йдеться не лише про оборонний пакет 60 мільйонів доларів, який ми вже отримали в грудні, але й про додаткові обсяги обладнання та оборонної зброї, включно з летальною. Оборонною, але летальною. Сьогодні я також можу підтвердити, що адміністрація Байдена нещодавно схвалила виділення 200 мільйонів доларів додаткової безпекової допомоги Україні», – зазначив глава МЗС.

Кулеба акцентував, що це збільшує загальний обсяг допомоги США на зміцнення безпеки та оборони нашої держави до 650 мільйонів доларів за 2021 рік, і це більше, ніж у будь-який рік з 2014-го.

«Я думаю, цей факт говорить сам за себе, тим більше, що ці 200 мільйонів не були заздалегідь передбачені. Це, скажімо так, швидка оборонна допомога з боку Сполучених Штатів Америки. Ці кроки підтверджують, що США дійсно віддані підтримці суверенітету та територіальної цілісності України і продовжують надавати нам необхідну підтримку, за що ми вдячні», – сказав глава української дипломатії.

У цей же час міжнародна новинна агенція Reuters оприлюднила набір знімків супутників із космосу, які зафіксували російську військову техніку на кількох полігонах поблизу України.

На знімках зафіксували техніку, зібрану на військових полігонах у Єльні, Клинцях, Погоновому та Климовому.

Ці полігони знаходяться поблизу східних кордонів України. До прикладу, полігон у Клинцях знаходиться за близько 30 км від кордону України, полігон у Климовому – близько 13 км.

На знімках видно танки, БМП, вантажні автомобілі, залізничний склад із військовою технікою та самохідні артилерійські установки.

Знімки зробили супутники Maxar Technologies.