Військові на Сході готові до будь-яких сценаріїв. Про це розповіли у штабі ООС.

Командувач Об’єднаними силами генерал-лейтенант Олександр Павлюк запевнив, що обстановка на Донбасі залишається контрольованою, а українські бійці повністю готові до будь-якого розвитку подій. Про це Павлюк написав на особистій сторінці у Facebook.

Обстановка в районі проведення ООС надійно контролюється нашими захисниками. Ми повністю володіємо обстановкою і реально оцінюємо ситуацію, прораховуємо всі можливі сценарії ситуації розвитку ситуації та готові до них. На даний час ситуація стабільна, без істотних змін. Водночас, підрозділи Об’єднаних сил регулярно проводять заходи бойової підготовки та мають усе необхідне для стримування збройної агресії, – повідомив Олексаднр Павлюк.

Командувач Об’єднаними силами звернув увагу на те, що окупаційні війська РФ продовжують нехтувати режимом припинення вогню і обстрілюють позиції українських сил. Бойовики також зосереджують військову техніку поза межами районів відведення.

Він запевнив, що усі підрозділи готові до своєчасного та адекватного реагування на потенційні загрози з боку ворога.

Зберігайте спокій та вірте Збройним силам України!, – додав Павлюк.

Нагадаємо, що під загальним керівництвом головнокомандувача ЗСУ, Командуванням Об’єднаних сил ЗС України, представниками органів військового управління та інших складових сил оборони та безпеки розпочато командно-штабні навчання “Заметіль-2022”.

За словами командувача Об’єднаних сил ЗС України генерал-лейтенанта Сергія Наєва, тренування є плановим заходом. Її завдання – спільна робота структурних підрозділів органів управління, а також відпрацювання питань управління угрупованнями військ під час операції сил оборони.

Наєв додав, що військові маневри – продовження оперативного збору з керівним складом Командування, представниками органів військового управління ЗС України, а також інших складових сектору оборони та безпеки. У коментарі журналістам він також розповів про цілі навчання.

Офіцери на пунктах управління поширять свої теоретичні знання з питань підготовки, всебічного забезпечення та управління угрупованнями в ході проведення операцій силами оборони.На полігонах по всій території держави командири та начальники, використовуючи здобуті знання щодо практики та стандартів процедур, прийнятих у країнах-членах НАТО, будуть удосконалювати способи ведення оборони, зокрема асиметричні дії, – прокоментував командувач Об’єднаних сил Сергій Наєв.

7 лютого міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна проведе власні планові військові навчання, паралельно зі спільними навчаннями Росії та Білорусі. За його словами, вони відбуватимуться в Рівному, Ковелі, Овручі, Широкому Лані, Олешківських пісках, Чугуєві, Чернігові, Сумах й Одесі.

Станом на сьогоднішній день вздовж усіх кордонів України з боку Росії, Білорусі та тимчасово окупованих територій знаходиться наземного компоненту 119 тисяч вояків, якщо додати повітряний та морський компонент – це буде 140 тисяч. Це 72 батальонно-тактичних групи, з яких 11 знаходяться у Республіці Білорусь. У них навчання будуть з 10 до 20 лютого. Українські Збройні сили теж працюють – і сьогодні у нас паралельно, дзеркально відбуваються вже навчання, – зазначив Резніков.

Таке рішення стало відповіддю на розпочаті спільні навчання Білорусі та Росії (Росія проводить навчання у Воронезькій області та планує навчання в Ростовській області, які межують з Україною). Окрім цього повідомляється про підкріплення окупованих Росією територій ОРДЛО та Криму.