Напередодні поблизу Москви трапилася несподівана подія. Аеродром, який використовується як база для командних пунктів, пов’язаних із російським керівництвом та повітряними польотами, був об’єктом нападу. У результаті цієї атаки пошкоджено два літаки та один вертоліт.

Військовий аналітик Олександр Мусієнко висловив припущення, що така дія могла б бути успішною лише за активної підтримки російських сил, і навіть можливим втручанням російських спецслужб у цю подію.

«Часто ми бачимо те, що можна було уявити ще рік тому. Наприклад, зараз ми це бачимо, що воно там і це відбувається. Я думаю, що ці дії незмінні послідовними внаслідок того, що є певна взаємодія зокрема з громадянами Росії, які там перебувають. Це і включає комунікацію з представниками російських спецслужб, які дають скажімо так, можливості нашим певним силам проводити там такі спецоперації. Чуємо неодноразово підтвердження і про те, що дрони запускаються з території Росії, і про те, що проводяться диверсії. Нещодавно так само і ГУР це підтвердив. Через різні мотивації люди там вирішують допомогти. І без цього подібні операції певною мірою були б неможливими», — ділиться експерт.

Також він нагадав, наслідком того, що наші ракети можуть долітати і діставати до Севастополя, є низка заходів, які мають системний характер. І проводилися вони незадовго до цієї серйозної атаки на суднобудівному заводі.

Операції зі знищення російських літаків на території РФ були і будуть тривати надалі.

Про це в рамках єдиного телемарафону повідомив представник ГУР України Андрій Юсов.

За його словами, російські військові ретельно захищають свої військові об’єкти, особливо – летовища.

«Тут питання не в тому, що вони нездари, питання в тому, що люди, ці герої, які виконували це завдання… які допомагали Україні захищати себе від російської агресії – це говорить про високий їхній рівень підготовки, професіоналізму й жертовності. Звісно, вони ризикували своїми життями. Такі операції регулярно реалізуються на території держави-агресора. Не про всі з них стає відомо, не про всі з них ми говоримо… Подібні операції були і будуть у майбутньому», — розповів Андрій Юсов.

Нагадаємо, на аеродромі «Чкаловський», що в Підмосков’ї, 18 вересня невідомі поклали вибухівку під літаки АН-148, ІЛ-20 та вертоліт МІ-28Н, які внаслідок вибухів отримали суттєві пошкодження.

За фактом «диверсії» група слідчого комітету рф розслідує обставини пригоди.

«Подія викликала неабияку істерику у вищих військових коридорах — на аеродромі базуються урядові літаки, так звані «літаки судного дня», та спеціальні літаки (літаки-розвідники)», — йдеться у повідомленні.

За даними розвідки, невідомі особи заклали вибухівку та підірвали літаки АН-148 та ІЛ-20 (обидва належать до 354-го авіаполку спеціального призначення), а також вертоліт МІ-28Н, який до цього активно залучався до збиття ударних дронів над Московською областю.

«Пошкодження літаків не дозволять розраховувати на їх швидке відновлення. У гелікоптера вибухом пошкоджено хвостову частину. Ще один АН-148, який перебував поряд з іншими на стоянці, отримав незначні пошкодження», — зазначають у ГУР.

Ан-148 – це пасажирській літак, Іл-20 – літак радіоелектронної розвідки та РЕБ, створений на базі Іл-18 і обладнаний РЛС бічного огляду, інфрачервоним сканером та іншими датчиками.

Каральними органами рф проводяться заходи з пошуку диверсантів та обмеження поширення в місцевих ЗМІ інформації про подію.