В Україні є дефіцит снарядів. А країни, в яких є ці запаси, не планують ділитися озброєнням. Водночас озброєнням не хочуть ділитися і з Росією. Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков. 

За словами Резнікова, країни, в яких є запаси – це Китай, Пакистан та Індія.

“У них своя позиція, вони її там тримають. Не планують поки що ділитися, на жаль, з нами, на щастя – з ними теж. Тому виклики – що будуть закінчуватися наші запаси старорадянського режимного озброєння та амуніція до 122-го і 152-го – були зрозумілі на початку цього вторгнення, коли ми побачили інтенсивність ведення бойових дій, – зазначив міністр.

На сьогодні Україна має 8 систем 155 калібру від різних країн, які справно воюють, і до них також було отримано 155 калібр. Резніков наголосив, що з часом поступово має відбутися повне заміщення артилерії на натовський стандарт. В Україні є власне виробництво снарядів. На сьогодні наша країна проводить випробування, деякі взірці вже затвердили та уклали контракти на виробництво.

“Деякі – на укладанні контрактів, і це абсолютно правильний підхід, тому що ми маємо бути незалежні в усьому, зокрема у постачанні собі амуніції. Що більш незалежними ми будемо, то легше нам буде”, – сказав Резніков.

За словами міністра, наразі є питання фінансів, які треба в це вкласти, виробничих потужностей у захищених місцях, з урахуванням загрози з неба і часу.

“Є якісь складові речі, як, наприклад, ті самі вибухові складові, порохи. Це непросто і нешвидко. Розгортання вже почалося, але вихід на об’єм найближчим часом просто нереальний з об’єктивних причин. Тому ми маємо укладати контракти всюди, де можемо, і ми це робимо. У мене укладені контракти де тільки це було можливо на весь 2023 рік. У мене як міністра, міністерства, плюс партнери. Головне – стабільне, постійне забезпечення, – підкреслив Резніков.

США поставили в Україну вже 900 тисяч стандартних та 4 тисячі високоточних 155-міліметрових артилерійських снарядів. Як виявилось, таку кількість виробляють за 5 – 6 років. Аналітики заявили, що з початку війни західні країни постачають Україні військову техніку та надають фінансову допомогу. Однак, оскільки війна триває, запаси стають все меншими.

Так, однією з ключових потреб України є артилерійські снаряди для 155-міліметрових гаубиць.

“Станом на кінець жовтня цього року США поставили в Україну понад 900 тисяч стандартних та 4 тисячі високоточних 155-міліметрових артилерійських снарядів. За нинішніх темпів виробництва (14 400 снарядів на місяць) для поповнення американських запасів до попередніх рівнів знадобиться 5 – 6 років,”– зазначили аналітики SIPRI.

Таким чином, США планують спільно з виробниками збільшити темпи виробництва до 36 тисяч артилерійських снарядів на місяць, які мають бути реалізовані протягом наступних 3 років.

Україна очікує від Штатів додаткові постачання засобів ППО. В адміністрації президента США Джо Байдена заявили, що постачання можливе до кінця цього року. Нещодавно стало відомо, що США можуть надати Україні системи протиповітряної оборони Patriot. Високопоставлений представник Міноборони США казав, що протиповітряна оборона є пріоритетом.

Міністерство оборони США нещодавно озвучило, що надало Україні понад 20 мільйонів доларів допомоги. Окрім цього, Вашингтон також регулярно передає для Збройних Сил озброєння, однак його запаси не є безмежними. До речі, Ендрю Міхта запевнив, що США та союзники в НАТО підтримують Україну. Він пояснив, чому допомога може надходити доволі повільно.