Кабінет міністрів виділив близько 200 млн грн на засоби індивідуального захисту. Про це на брифінгу стосовно ситуації з захворюваністю на Covid-19 сказав заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

«Наразі виділено близько 200 млн грн для закупівлі засобів індивідуального захисту, реактивів для лабораторій, засобів індивідуального захисту для працівників МВС, Нацполіції, прикордонників», – сказав Ляшко.

Водночас заступник міністра зазначив, що використання засобів індивідуального захисту в цих умовах буде постійно зростати.

За його словами, є методика розрахунку потреби одномісячного запасу, трьохмісячного запасу засобів індивідуального захисту. Також у випадку масового надходження хворих на коронавірусну хворобу буде розширено перелік закладів охорони здоров’я, які будуть їх приймати.

Ляшко нагадав, що був заборонений експорт засобів індивідуального захисту для забезпечення в першу чергу потреб всередині країни. Також, за його словами, ті засоби індивідуального захисту, які прибули з Китаю, були розподілені між регіонами, щоб забезпечити в першу чергу ними бригади екстреної медичної допомоги. Очікується наступна партія гуманітарної допомоги, в тому числі і засобів індивідуального захисту

Він додав, що місцева влада також має вживати заходів по забезпеченню захисту медичних працівників.

Головний санітарний лікар наголосив, що ситуація з дефіцитом засобів індивідуального захисту критична у всьому світі.

В Україні зафіксовано 218 випадків зараження коронавірусом, з них 5 летальних, 4 людини одужали.