Чи зможе Дмитро Разумков зібрати власну депутатську групу, щоб закріпитися у статусі парламентського гравця? Це питання нині турбує і самого ексспікера, а ще більше — його колишніх соратників. У «Слузі народу» на такі плани реагують категорично: якщо Дмитро Разумков спробує зібрати 17 депутатів для формування ще однієї парламентської групи з повноваженнями фракції, його намагатимуться позбавити мандата. Про це йдеться в тексті LB.ua.
Співрозмовники LB.ua в «Слузі народу» кажуть про плани ексспікера «створити всеукраїнський проєкт, ймовірно, у форматі «Разумков-Аваков-Богдан».
Ще одна депутатка «Слуги» підсумувала: «Настрої десь такі: якщо Дмитро думає, що буде нас агресивно атакувати на ефірах, а всі будуть мовчки і з повагою спостерігати, то він дуже помиляється. Усі, хто захоче вийти за ним, а це як правило депутати, які пройшли за списком, також муситимуть скласти мандат. І Дмитро також. Або ми його змусимо».
Електорат любить несправедливо скривджених. Ця теза широко обговорювалася в рамках кейсів, які вже є історією для нашої країни – отруєння Віктора Ющенка, тюремний термін Юлії Тимошенко. Пише соціолог, засновниця та директорка компаній Gradus Research та Corestone Group ЄВГЕНІЯ БЛИЗНЮК для УП.
Зараз легко міркувати про тодішні контексти, інтереси, велику і малу політику, згадуючи всі відтінки несправедливості. А тоді народ в цьому не особливо розбирався. Він горів праведним гнівом.
Ми вирішили перевірити це на цифрах, відстежуючи ставлення до ексспікера українського парламенту Дмитра Разумкова в період його відставки.
Протягом останніх трьох тижнів Gradus провів заміри низки верхньорівневих індикаторів репутаційного капіталу політика.
Показник номер один: співвідношення впізнавання політиків і довіри до них. Тут ми бачимо, що Дмитро Разумков знаходиться в середньому ешелоні за рівнем впізнавання, разом з Юрієм Бойком і урядовими фігурами – прем’єр-міністром Денисом Шмигалем і міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком.
Саме середній ешелон за рівнем знання небезпечний швидким забуттям. Для ривка на рівень важкоатлетів необхідні серйозні медійні охоплення. А значить – необхідні інформаційні приводи.
Більш вражаючих показників Дмитро Разумков досяг з точки зору довіри.
Він вище більшості політичних фігур і поступається лише двом: зовсім небагато п’ятому президенту України Петру Порошенку і суттєво чинному президенту України Володимиру Зеленському.
Але давайте розберемося: а чи така велика різниця цієї довіри з урахуванням її якості?
Другий показник нашого моніторингу, це репутаційний індекс. Він будується на підставі двох змінних – рівня довіри та інтересу до Персони. Всього виділяється три великих сегменти: скептики, симпатики і нейтральні.
Ми моніторили репутаційний індекс для Президента і ексспікера протягом трьох тижнів обговорення питання і, власне, відставки.
Основний результат вимірів – репутаційний індекс істотно знижується для президента і зростає на тижні відставки для ексспікера.
З упевненістю можна сказати, що втрата номера першого своєї партії не залишилася непоміченою з боку електорату.
У Дмитра Разумкова, за тиждень до відставки, репутаційний рейтинг знизився на 16 в. п. (з + 4% до -12%) Однак після відставки (а вимір ми провели ввечері дня відставки) він злетів до + 13% по позитивній шкалі.
Зараз найскладнішим завданням для Дмитра Разумкова – це залишатися на плаву в морі байдужості електорату, який стрімко забуває тих, хто йде з новинної стрічки.