Спостерігачі ОБСЄ зафіксували шість "Гвоздик" біля окупованого Мирного. Бойовики традиційно розміщують важке озброєння та військову техніку збройних формувань Російської Федерації з порушенням встановлених ліній відведення.

Про це йдеться у повідомленні штабу ООС у Facebook.

Цього разу спостерігачі ОБСЄ зафіксували шість самохідних гаубиць "Гвоздика" поблизу окупованого Мирного.

З боку російсько-окупаційних військ продовжуються факти відсутності в місцях постійного зберігання важкого озброєння за межами відповідних ліній відведення в непідконтрольному владі України районі Луганської області,– йдеться у повідомленні.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

У штабі зазначають, що окупаційна адміністрація та збройні формування Росії вкотре демонструють небажання дотримуватись мінських домовленостей. 

Російсько-окупаційні війська вкотре наражають на небезпеку мирне населення в окупованих ними населених пунктах.

Спостерігачі постійно фіксують важке озброєння на окупованих територіях.

Серед останніх доказів – танки неподалік селища Лобачеве, "Гради" поблизу Хрустального та гаубиці "Жаби" біля Мирного. 

Також проросійські бойовики із порушенням лінії відведення важкого озброєння розмістили в окупованому Донецьку зенітно-ракетний комплекс "Стріла".

В ОБСЄ заявляють, що бойовики традиційно розміщують озброєння та військову техніку з порушеннями.

Це, насамперед, зенітні ракетні комплекси, самохідні та буксирувані артилерійські установки, танки,– зазначається в повідомленні.

Так, спостерігачі місії зафіксували один зенітно-ракетний комплекс "Стріла-10" у Донецьку та один танк невстановленого типу поблизу селища Софіївка на північному сході від Донецька.

Окрім того, поблизу селища Біле, що на Луганщині, спостерігачі зафіксували дві самохідні гаубиці, чотири буксирувані гаубиці та 29 танків.

21 січня спостерігачі Місії за допомогою БПЛА зафіксували озброєння, розміщене з порушенням ліній відведення. А саме, три танки (Т-64) неподалік селища Лобачеве (на схід від Луганська). 

22 січня, ОБСЄ виявила 26 реактивних систем залпового вогню (БМ-21 "Град") біля Хрустального (на південний захід від Луганська)",– повідомили у штабі ООС.