“Хмельницьобленерго” за допомогою росіян профінансувало кримських сепаратистів, повідомляє Корупція Інфо

Генпрокуратура підозрює посадовців ПАТ “Хмельницькобленерго” в змові з керівництвом ТОВ “Агропласт” при будівництві підстанції, що призвело до збитків у понад 8 млн грн.

Про це стало відомо з ухвали Печерського районного суду Києва.

Досудове слідство встановило, що в рамках інвестиційної програми розвитку електричних мереж на 2013-2015 роки “Хмельницькобленерго” вирішило побудувати  ПС 110/10 кВ “Прибузька”. Для цього в лютому 2013 року провели тендер на виконання цих робіт, за результатами якого акцептовано пропозицію “Аркоплатс”, хоча вона і не відповідала умовам торгів. З фірмою уклали угоду про виконання робіт до кінця липня 2013 року, сума угоди склала 29,5 млн грн. До листопад 2015 року декілька разів погоджували зміни до угоди, через що її вартість збільшилася на до 64,3 млн грн.

Слідчі також встановили, що в липні 2013 року “Аркопласт” уклав договір субпідряду з ТОВ “Аркопласт Україна”, засновником якого він і був. Відразу на рахунок субпідрядника перераховали 8,85 млн грн. Далі частина грошей пішла на рахунок ТОВ “Лаван Київ”, яке мало спільного співзасновника, інші – переведені в готівку. При цьому підприємство не вело ніякої господарчої діяльності, окрім постачання цього обладнання.

В 2015 році обленерго перевело на рахунок “Аркопласт” ще 45,57 млн грн. Відразу майже вся ця сума була перерахована на ТОВ “Подільський Енергоконсалтинг”, далі ці гроші також перевели в готівку.

А заявлене в документації обладнання взагалі не імпортувалося.

За даними СБУ, для будівництва трансформаторної підстанції імовірно використовувалась частина аналогічного обладнання або такого, що вже було у використанні і яке належало групі компаній “Таврида електрик”, які підконтрольні так званому “народному меру Севастополя” Олексія Чалого.

В СБУ також спрогнозували, що вся оборудка могла бути проведена для фінансування “сепаратиської діяльності” в окупованому Криму.

В ГПУ підозрюють, що введена в дію підстанція, обладнана не належним чином, а внаслідок оборудок збитки державі склали більше 8 млн грн. Прокуратура звернулася до суду з клопотанням про доступ разом з фахівцями на об’єкти підстанції і суд це клопотання задовольнив.

Довідково. ТОВ “Аркопласт” зареєстроване в російському Санкт-Петербузі. Засновниками “Аркопласт-Україна” є росіяни Дмитро Артем’єв та Іван Ганніцький, українці Юлія Романюк та Альберт Коробочко та російська фірма “Аркопласт-Сервіс”. Бенефіціаром вказаний житель Санкт-Петербурга Андрій Цупій.

Ганніцький є також співзасновником “Лаван Київ”.

Бенефіціарами ТОВ “Подільський Енергоконсалтинг” є жителі Вінниці та області: Наталія Пірняк, Юрій Таранюк, Сергій Шакалов та Іван Векірчик.

Власником 70% акцій “Хмельницькобленерго” є Фонд держмайна. До цієї весни 18 років поспіль підприємством керував Олександр Шпак, який пішов на пенсію за власним бажанням. Нині виконує обов’язки гендиректора є Олег Козачук, який є власником ТОВ “ЄТР-Спектр”.