Екс-глава Державної фіскальної служби України Роман Насіров розповів, що директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник погрожував врученням підозри в разі відмови давати свідчення проти топ-чиновників, передає Корупція.Інфо

Відповідну заяву він зробив під час інтерв'ю в ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK, зазначивши, що така розмова з керівником НАБУ проходила неодноразово. 

"За тиждень у мене запитали журналісти: "А ви знаєте, що вам збираються вручати підозру? "Те ж саме питання я ставив і керівнику НАБУ. Мені навіть цікаво, в чому мене будуть підозрювати. Сьогодні я готовий розповідати. Історією з теоретичною підозрою мене почали лякати в кінці 2016 року. Це був листопад або грудень місяць. Це був керівник НАБУ. Найголовніше, що було потрібно йому, це звучало навіть якось дивно. Він каже: "Дивись: або ти нам повинен допомогти або ти отримаєш підозру", – розповів Насіров.

Популярне: Пенсіонерів хочуть звільнити від сплати комуналки. У Раді зареєстрували законопроект

"Я вважаю, що цьому є злочин з його боку. Дуже сильно Артем Сергійович хотів, щоб я йому допоміг спіймати якусь велику птицю. Він не натякав, а говорив прямо. Йому дуже хотілося, щоб я дав свідчення на вищих керівників у державі", – заявив він.

Насіров додав, що вони не сходилися на думці. Він не розумів, чиєю роботою є пошук відповідної інформації.

"У нас ця розмова була неодноразово. Мені досі дуже дивна і незрозуміла його поведінка. Але потім мені стало зрозуміло. Зовсім недавно мені стало відомо, як проходила ця справа спочатку. Виявляється, було соціологічне дослідження, що проводили якісь консультанти: як оцінюватиметься робота НАБУ, що очікують люди, чого вони хочуть, бачать і так далі. Там були досить прості питання і відповіді", – зазначив він.

За словами Насірова, у відповідях були правоохоронні органи і податкова. Люди хотіли бачити за гратами топ-керівників, оточення президента і прем'єр-міністра.

"Так виходило, що я в цьому списку був №1 з великим відривом. І далі що виходило. Дана справа розслідувалася з березня 2015 року. Але треба розуміти, що цілий рік в НАБУ шукали, яку в принципі знайти на мене інформацію. В обвинувальному акті 800 сторінок. Так і не можна зрозуміти, в чому ж мене звинувачують! Але точно не в тому, що я діяв в чиїхось інтересах. Фактично, мене намагаються звинуватити, що я підписав або прийняв розстрочку податкових платежів, на які платник податків має право. І відмовити йому в цьому було б злочином", – сказав він.

Насіров підкреслив, що не хоче називати всі прізвища чиновників, проти яких вимагав свідчення Ситник.

"Я не хочу називати прізвища. Візьміть оточення президента, прем'єра і регіональних керівників і ще ряд осіб", – сказав він.

Насіров також заявив, що зачитування обвинувального акта щодо його справи могло зайняти максимум три тижні за умовою, що друга сторона не затягує процес.

Крім того, він повідомив про "больові точки" на митниці та результати боротьби з контрабандою.

Як повідомляли, НАБУ відкрило кримінальне провадження проти Насірова в березні 2017 року. У листопаді матеріали передали до суду.

Сам екс-глава ДФС заявляв, що став жертвою інформаційної кампанії з боку детективів.