скрип

Наглядова рада телеканалу Hromadske TV звинуватила журналіста Романа Скрипіна в тому, що він встановив одноосібний контроль над частиною фінансів організації.

Про це йдеться в заяві на сайті каналу, передає Корупція Інфо


"Було встановлено, що частина ресурсів… одноосібно контролюється одним членом організації – Романом Скрипіним", – сказано в прес-релізі. 

Зокрема, йдеться про рахунок PayPal, куди з 30 жовтня 2013 року надходили добровільні пожертвування для каналу; про кошти, отримані за використання контенту на Youtube-каналі організації; про доменне ім'я hromadske.tv. 

Загальні збори організації направили Скрипіну вимогу про передачу права на доменне ім'я, надання звіту про надходження та використання коштів на рахунку PayPal, і про передачу каналу згаданих вище засобів. Вимоги станом на 15 січня виконані не були, зазначено в прес-релізі. 

У разі невиконання Скрипіним вимог, Hromadske TV має намір задіяти правоохоронні органи як в Україні, так і в країнах, де були зареєстровані рахунки. Крім цього, Наглядова рада каналу просить провести зовнішній аудит ГО Громадське телебачення і посилити контроль над використанням бренду. 

За даними журналістів, йдеться про 150 тисяч євро на рахунку PayPal і декілька десятків тисяч доларів на рахунку YouTube-каналу. 

У той же час один з журналістів Hromadske сказав ЛІГА.net, що ситуація на каналі неоднозначна. "Обидві сторони хороші", – сказав він. 

Сам Скрипін поки ніяк не коментував ситуацію. Однак ще до прес-релізу каналу стало відомо, що він запускає паралельний проект Hromadske. Kyiv, на який має намір витратити гроші жертводавців.