Брат екс-президента Віктора Ющенка Петро нещодавно захистив докторську дисертацію, яку вже назвали академічним плагіатом.

Історики, які ознайомилися з цієї дисертацією, тепер вимагають скасувати науковий ступінь, присуджений Петру Ющенко.

“Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук Ющенка Петра Андрійовича” Києворуська спадщина в історичній пам’яті українського суспільства (XII – початок XXI ст.) “, яка була захищена 12.09.2019 року в спеціалізованій вченій раді Д 26.053.02 Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, – не є самостійним науковим дослідженням за спеціальністю “історія України”. Перед нами імітація дисертаційного дослідження, виконана некомпетентною в області історичних наук особою з істотними порушеннями наукової сумлінності, найбільшою з яких є масовий академічний плагіат “, – йдеться у відгуку на дисертацію ряду провідних українських істориків.

Навколо докторської Петра Ющенка вже розгорівся скандал, що вилився в обговорення в соціальних мережах.

“Навіть на фоні свого брата Петро Ющенко вважався неадекватним. А тепер він став доктором історичних наук”, – зазначив журналіст Юрій Панченко.

“Тим часом брат президента Ющенка днями” захистив “докторську. А ось рецензія на цю” наукову роботу “. Рекомендую для більш глибокого розуміння того, як у нас плодяться” доктора “, і який взагалі п ** ц твориться в сфері науки і освіти (хоча ви і так все знаєте) “, – додав журналіст Михайло Юдкович.