небезпека для кИєва

Рятувальники оголосили про евакуацію жителів двох найближчих до нафтобази сіл — Крячки та Кобці. Утім, організовано і примусово людей не вивозять. Міліціонери просто ходять по домівках і рекомендують людям виїхати.

Дим піднімається так високо, що його видно навіть із деяких районів Києва. Найближча хата — приблизно за 400 метрів від вогнища. Чимало людей уже виїхало із довколишніх сіл. І таке пекло вже понад добу.

Із села Крячки та сусіднього Кобці людей попросили виїхати. Ці селища розташовані найближче до вогнища. Утім, місцеві запевняють, масової евакуації не було. Міліціонери просто ходили по хатах і попереджували про небезпеку.

Панікувати нема чого, — запевняють чиновники. Кажуть, — у них усе під контролем. Лише порадили вивезти передусім дітей та вагітних, зачинити вікна, менше виходити надвір, а також не їсти фрукти та овочі з грядок неподалік пожежі.

Біля місцевої лікарні волонтери збирають допомогу пожежним. Завантажили вже 4 машини і відправили до нафтобази. Кажуть, — обтрусили всі місцеві магазини. Нині допомогу чекають з Києва.

Водночас волонтери збирають медикаменти для потерпілих. На це вже витратили близько 20 тисяч гривень. Утім, лікарі кажуть, критичної нестачі препаратів вже немає.