Правоохоронці 2 липня викрили учасників організованої групи під керівництвом заступника начальника одного з відділів Управління СБУ в Одеській області на вимаганні $250 тисяч.

За даними слідства, співробітник спецслужби організував та керував діяльністю злочинного угруповання у складі не менше чотирьох осіб, учасники якого вимагали у підприємця грошові кошти в сумі $250 тис за можливе нерозголошення відомостей щодо обставин загибелі народного депутата, які можуть йому зашкодити. У випадку відмови від надання коштів, вони погрожували застосувати насильство над потерпілим та його близькими родичами.

Підполковнику СБУ повідомлено про підозру, до суду готуються клопотання про обрання запобіжного заходу і відсторонення від посади.

Наразі тривають обшуки за місцями проживання фігурантів та у приміщенні УСБУ в Одеській області з метою виявлення і вилучення речей та документів, які мають доказове значення у кримінальному провадженні.

Наразі виявлено та вилучено кілька одиниць предметів, схожих на зброю та бойові припаси, як можливе знаряддя злочину.

В свою чергу, екс-нардеп Ігор Мосійчук, пише: Офіс Генпрокурора зобовязаний невідкладно надати пояснення, які обставини гибелі народного депутата Валерія Давиденка використовували під час вимагання 250 000 $ учасники організованої групи під керівництвом заступника начальника одного з відділів Управління СБУ в Одеській області.За даними слідства, співробітник спецслужби організував та керував діяльністю злочинного угруповання у складі не менше чотирьох осіб, учасники якого вимагали у підприємця грошові кошти в сумі 250 тис доларів США за можливе нерозголошення відомостей щодо обставин загибелі народного депутата України, які можуть йому зашкодити. У випадку відмови від надання коштів, вони погрожували застосувати насильство над потерпілим та його близькими родичами.

З цього виходить, що підприємець з якого вимагали кошти і якому погрожували розголошенням обставин загибелі Валерія Давиденка безпосередньо причетний до його загибелі (доведення до самогубства або все ж таки вбивства)! Адже розголошення цих обставин могло зашкодити цьому потерпілому підприємцю.

Окрім того, за різними джерелами, на дочасних виборах в окрузі 208, що на Чернігівщині, у борні за мандат можуть зустрітися екс-очільник Офісу президента Андрій Богдан і головний “радикал” Олег Ляшко. Але можливі й інші цікаві учасники

Після загибелі депутата Валерія Давиденка у парламенті з’явилося вакантне місце. Але для того, щоб його зайняти, необхідно виграти вибори в 208-му окрузі Чернігівської області. До складу цього округу входять Бахмацький, Борзнянський, Куликівський, Менський, Талалаївський райони і частина Ічнянського району. Минулого року покійний нині Давиденко обіграв тут “слугу” Антона Панченка, третім до фінішу прийшов висуванець “Батьківщини” Костянтин Бровченко. А пропрезидентська партія обійшла “Батьківщину”, третіми були “радикали”.

208-й округ раніше називали “округом Ляшка”. У 2012 році Олег Валерійович “виніс” тут Михайла Голицю, доволі заможного суперника, а його партія лише на 4% поступилася лідерові – “Батьківщині”. Правда, вже за два роки, на дочасних виборах 2014-го, висуванець “радикалів” Павло Шимко набрав тут трохи більше 10%, пропустивши вперед не лише Давиденка, але й самовисуванця Валентина Запорощука. А от партія Ляшка взяла перше місце, набравши майже 24%. І треба сказати, що це був єдиний округ в країні, де “радикали” тоді перемогли.